Krzysztof Drynda mówi, jaka będzie przyszłość Razem dla...

  Krzysztof Drynda mówi, jaka będzie przyszłość Razem dla Opola [gość nto]

  Piotr Guzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  W kadencji 2014-2018 klub Razem dla Opola miał czterech radnych. W minionych wyborach komitet ten przekroczył próg wyborczy, ale nie udało mu się wprowadzić radnych. - Na pewno nie pomógł nam brak własnego kandydata na prezydenta Opola - przyznaje Krzysztof Drynda, lider RdO.
  Pytany o przyczyny niepowodzenia Razem dla Opola w minionych wyborach, Krzysztof Drynda w pierwszej kolejności wskazuje na sposób przeliczania głosów. Zauważył, że metoda D'Hondta stosowana do podziału mandatów nie premiuje mniejszych komitetów.

  - Prowadziliśmy intensywną kampanię wyborczą. Zaufały nam ponad trzy tysiące opolan - zauważa.

  Krzysztof Drynda przekonuje, że dobry wynik zarówno Arkadiusza Wiśniewskiego w walce o prezydenturę w Opolu (ponad 70 proc. głosów i wygrana w pierwszej turze), jak i jego komitetu w wyborach do rady miasta (prawie 40 proc. głosów i 13 radnych), to m.in. owoc "zassania" przez niego części elektoratu innych komitetów.

  Lider RdO przyznaje, że brak własnego kandydata na prezydenta Opola mógł przełożyć się na brak mandatów w nowej kadencji rady miasta. Zaznacza, że mimo to stowarzyszenie zamierza działać dalej.

  - Razem dla Opola to nie stowarzyszenie władzy. W jego składzie są społecznicy działający na rzecz miasta. Ci ludzie chcą kreować i mieć wpływ na to, co dzieje się w Opolu - podkreśla.

  - Na pewno będziemy chcieli być uczestnikiem debaty na temat rozwoju miasta. Nie wykluczam działania chociażby poprzez obywatelskie projekty uchwał. Niewykluczone są też inne aktywności, ale tej kwestii jeszcze ostatecznie nie ustaliliśmy - mówi Krzysztof Drynda.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Wypłyń w magiczny rejs z Tobym z Monachium

  Wypłyń w magiczny rejs z Tobym z Monachium

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love