Lekkoatletyka. Dwa medale naszych zawodniczek

Katarzyna Siewruk “o włos” przegrała walkę o srebrny medal w sprincie na 100 metrów. Sławomir Jakubowski
Magdalena Sobek i Katarzyna Siewruk stanęły na podium mistrzostw Polski juniorów.

Impreza dla lekkoatletów z rocznika 1994 i młodszych odbyła się w Krakowie. Startowali na niej reprezentanci ponad 200 klubów, a wśród nich była też skromna grupa z naszego regionu. Udało się jej jednak przywieźć dwa medale.

Na drugim stopniu podium stanęła w biegu na 400 m przez płotki Magdalena Sobek. Prawie 19-letnia zawodniczka klubu Podium Kup w finale miała czas 61,72 sek. przegrywając jedynie z Weroniką Wyka z Tempa Przemyśl (czas 69,48).

Medal zdobyła też sprinterka Katarzyna Siewruk (MOS Opole) w biegu na 100 m. Na metę wpadła ona z rezultatem 12,21 sek. - dokładnie takim samym jak Magdalena Wronka (Agros Zamość). O 2. miejscu zawodniczki z Zamościa zadecydował fotofinisz. 17-letniej opolance przypadł brązowy medal, a złoto zdobyła Kamila Ciba (MOS Dąbrowa Górnicza - czas 11,95 sek.).

O sporym pechu może mówić zawodniczka MOS-u Opole Natalia Gordzielik, która dwa razy “o paznokieć" przegrywała miejsce na podium. W trójskoku wynikiem 12,10 m pobiła rekord życiowy, ale dało jej to 4. miejsce. Do podium zabrakło jej zaledwie 4 cm. Jeszcze mniej, bo tylko 3 cm zabrakło do zajęcia 3. miejsca w skoku w dal. Nasza zawodniczka miała wynik 5,74 m i zajęła 5. lokatę. Srebro dawał wynik 5,82 m.

Szóste miejsce w biegu na 800 m zajęła Kinga Szarzyńska (Podium Kup), która miała czas 2.14,15. Na tej samej pozycji rywalizacje w sztafecie 4x100 m zakończyły zawodniczki MOS-u Opole. Biegły one w składzie: Nina Pakos, Katarzyna Siewruk, Anna Fuks i Natalia Gordzielik, a osiągnęły czas 48,96 sek.

Miejsca w czołowej dziesiątce zajęli też nasi reprezentanci w skoku wzwyż. Marek Pilichowski (Juvenia Głuchołazy) skoczył równo dwa metry i zajął 7. pozycję, a Anna Fuks (MOS Opole) była ósma z rezultatem 160 cm.

W klasyfikacji drużynowej z naszych klubów najwyższe 27. miejsce zajął MOS Opole. W klasyfikacji województw natomiast opolskie sklasyfikowano na 15. pozycji.