Liga Mistrzów. Jastrzębski Węgiel z pierwszą porażką w Lidze Mistrzów. Pogromca mistrza Polski w postaci siatkarzy z Las Palmas

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla z pierwszą porażką w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Nur Photo/East News
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali na wyjeździe z hiszpańskim Guaguas Las Palmas 1:3 (23:25, 25:19, 22:25, 15:25) w swoim piątym meczu Ligi Mistrzów. Jest to pierwsza porażka mistrzów Polski w fazie grupowej.

Pierwsze dwie partie na remis

W pierwszym pojedynku tych drużyn, w Polsce, Jastrzębski Węgiel nie miał większych problemów ze zwycięstwem (3:0) i był zdecydowanym faworytem czwartkowego pojedynku. Tymczasem w pierwszym secie Hiszpanie wykorzystali słabą postawę jastrzębian i prowadzili 23:20. Drużyna z Polski zmniejszyła stratę do jednego punktu. Było 23:22, 24:23, ale ostatnie słowo należało do rywali.

W drugim secie jastrzębianie poprawili przyjęcie, lepiej atakowali i w efekcie wyrównali stan rywalizacji.

Prowadzenie w grupie pomimo porażki

Trzecia odsłona była zacięta do wyniku 14:14. Potem Hiszpanie zdobyli pięć punktów, nie tracąc ani jednego. Co prawda Jastrzębski Węgiel zmniejszył stratę do dwóch punktów (było 21:19, 22:20), ale na prowadzenie w setach 2:1 wyszedł Guaguas. Mistrzom Polski nie udało się doprowadzić do tie-breaku, wyraźnie przegrali czwartą partię i cały mecz.

Pozostałymi rywalami Jastrzębskiego Węgla w grupie D LM są brązowy medalista niemieckiej ligi SVG Luneburg oraz wicemistrz Czech Jihostroj Czeskie Budziejowice.

Jastrzębianie w poprzedniej edycji doszli do finału tych rozgrywek, w którym przegrali z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

W ostatniej kolejce fazy grupowej LM mistrzowie Polski 17 stycznia zagrają w swojej hali z SVG Luneburg.

Guaguas Las Palmas - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:23, 19:25, 25:23, 25:15)

Guaguas: Paolo Zonca, Graham Vigrass, Francisco Bezerra, Nicolas Bruno, Martin Ramos, Miguel Angel de Amo - Unai Ledo (libero) - Juan Moreno Mosquera, Juan Finoli.

Jastrzębski Węgiel: Moustapha M’Baye, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura – Jakub Popiwczak (libero) - Ryan Sclater, Edvins Scruders, Mateusz Jóźwik, Marko Sedlacek, Jurij Gladyr.