Marcin Gambiec: Inne obywatelskie komitety to nie problem...

  Marcin Gambiec: Inne obywatelskie komitety to nie problem [GOŚĆ NTO]

  Piotr Guzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  - Jesteśmy alternatywą, komitetem nie tyle obywatelskim, co mieszkańców. Co do innych, podobnych komitetów, to cieszymy się, że powstają, ponieważ to wskazuje, że w Opolu samorządność ma się dobrze - mówi Marcin Gambiec, radny i kandydat na prezydenta startujący pod własnym szyldem.
  Marcin Gambiec jest liderem klubu radnych Mniejszość Niemiecka-Dla Samorządu. Startuje do rady miasta, ale pod szyldem własnego nazwiska. W jego komitecie obok ludzi z kierowanego przez niego klubu znalazły się też osoby z partii Razem, a także z organizacji Tęczowe Opole. Podczas ich prezentacji Marcin Gambiec nie wspominał o ich przynależności politycznej. Dlaczego?

  - Ponieważ odstąpiliśmy od formuły politycznej. Na listach są osoby z partii politycznych, ale my skupiamy się na działalności na niwie samorządowej, bezpartyjnie - mówi.

  Marcin Gambiec przekonuje, że to nie jest ukrywanie informacji o kandydatach do rady miasta przed wyborcami. Nie uważa również, by inne powstałe niedawno komitety społeczne - Obywatele dla Opola oraz Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Pilca mający działać na rzecz czystego powietrza - były dla jego komitetu konkurencją.

  - Jesteśmy alternatywą, komitetem nie tyle obywatelskim, co mieszkańców. Co do innych, to nie mamy obaw. Cieszymy się, że takie komitety powstają, ponieważ to wskazuje, że w Opolu samorządność ma się dobrze - stwierdza Marcin Gambiec, choć przyznaje, że wspomniane komitety mogą uszczknąć nieco głosów jego formacji.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!