Mecz kontrolny. Skra Częstochowa - Odra Opole 1:3

Paweł Sładek
Skra Częstochowa - Odra Opole 1:3
Skra Częstochowa - Odra Opole 1:3 Wiktor Gumiński
Odra Opole wygrała ze Skrą Częstochowa 3:1 w czwartym sparingu przygotowującym do rundy wiosennej sezonu 2022/23.

Początek rywalizacji nie należał do najbardziej udanych, bowiem po 10 minutach gry wynik otworzył pomocnik Skry, Adam Olejnik. Był to pierwszy i zarazem ostatni tak mocny akcent drużyny prowadzonej przez Jakuba Dziółkę.

Po upływie nieco ponad dwóch kwadransów na bramkę zespołu gospodarzy odpowiedział Konrad Nowak, ustalając tym samym wynik pierwszej części spotkania.

Po przerwie, również po odnotowaniu 10 minut gry, padł gol autorstwa Artura Pikka. Estończyk wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i uderzając głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Ostatnia z bramek padła w 65. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało skierowane do własnej bramki przez jednego z częstochowian, dzięki czemu Odra wyszła na prowadzenie 3:1. Było to ostatnie trafienie w tym meczu.

Kolejne sparingi Odry

• 28.01 – Pniówek Pawłowice (miejsce do uzgodnienia)
  • 3.02 – SFC Opava (Opole)
  • 4.02 – Polonia Bytom (Opole)

Skra Częstochowa - Odra Opole 1:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Olejnik – 10., 1:1 Nowak – 31., 1:2 Pikk – 55., 1:3 samobójcza – 65.
Odra: Kalinowski - Żemło, Pingot (68. Guzdek), Kamiński (79. Klec) - Spychała, Urbańczyk, Niziołek (68. Łabojko), Pikk - Nowak (62. Makuszewski), Galan (70. Mikinic), Czapliński (62. Bednarski)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani