MISTRZOWIE AGRO Głosowanie zakończone! Wybraliśmy najlepszych sołtysów, rolników, gospodynie, KGW, sołectwa i gospodarstwa agroturystyczne.

Akcja specjalna MISTRZOWIE AGRO
Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji plebiscytu Mistrzowie Agro w naszym województwie, którzy reprezentowali nasz region w ogólnopolskim finale i odbiorą nagrody pod koniec listopada podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy - najważniejszej w Polsce imprezy w branży agro, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Głosowanie plebiscycie Mistrzowie Agro już się zakończyło. Poniżej prezentujemy wyniki.

KLIKNIJ i sprawdź wyniki
w ogólnopolskim finale

____________________

Wybierz kategorię i zobacz
wyniki w województwie
Sołtys Roku
-finał wojewódzki
Rolnik Roku
Gospodyni Roku
Koło Gospodyń Wiejskich
-finał wojewódzki
Sołectwo Roku
Gospodarstwo Agroturystyczne

____________________

Wybierz kategorię i zobacz
wyniki etapu powiatowego
Sołtys Roku
Koło Gospodyń Wiejskich

____________________

Już po raz trzeci zostaną przyznane prestiżowe nagrody w wielkim konkursie MISTRZOWIE AGRO. To największy ogólnopolski plebiscyt wiejski i rolniczy, który w naszym województwie jest prowadzony przez "Nową Trybunę Opolską", a w całej Polsce także przez inne dzienniki regionalne oraz ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro". Plebiscyt organizowany jest z okazji Centralnych Targów Rolniczych - największych targów nowoczesnych technologii dla rolnictwa w Polsce, których tegoroczna edycja odbędzie się od 26 do 28 listopada.

- Skala tego konkursu jest z roku na rok coraz większa - mówi Katarzyna Niedzwiecka, koordynator akcji. - Dzięki swojej formule konkurs stał się doskonałą okazją dla wiejskich społeczności, aby docenić tych, którzy kształtują ich codzienne życie. Dla uczestników jest to niepowtarzalna okazja, aby zaprezentować swoje dokonania w skali województwa, a nawet całego kraju. Oczywiście na laureatów czekają także nagrody.

Kandydatów do tytułów w plebiscycie nominują partnerzy i patroni akcji, dziennikarze, a także nasi Czytelnicy - mieszkańcy sołectw z naszego województwa.

Sześć kategorii plebiscytu

W tym roku nagrody w konkursie MISTRZOWIE AGRO zostaną przyznane w sześciu kategoriach. W dwóch z nich - Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku - laureaci zostaną wybrani najpierw osobno w każdym powiecie, a następnie awansują oni do wojewódzkiego finału. W kategoriach Rolnik Roku, Gospodyni Roku, Sołectwo Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku głosowanie będzie prowadzone w skali całego województwa.

Listę kandydatów do nagród opublikujemy w środę, 13 października i tego dnia rozpocznie się głosowanie. W przypadku kategorii Sołtys Roku i KGW Roku laureatów w powiatach poznamy na początku listopada. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte od początku plebiscytu. Głosowanie w finale oraz w wojewódzkich kategoriach konkursu zakończy się w połowie listopada. Wtedy poznamy zwycięzców w każdej kategorii w naszym województwie. Specjalną nagrodą dla nich będzie zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo, gdzie podczas uroczystej gali odbiorą nagrody na głównej scenie.

Laureaci awansują także do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym zostaną przyznane główne nagrody i tytuły Sołtys Roku Polski 2021, Rolnik Roku Polski 2021, Gospodyni Roku Polski 2021, Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2021, Sołectwo Roku Polski 2021 oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku Polski 2021. Uroczyste wręczenie tych tytułów, statuetek i nagród będzie najważniejszym punktem uroczystej gali plebiscytu podczas Centralnych Targów Rolniczych.

Ogólnopolska gala finałowa
plebiscytu Mistrzowie Agro

Nagrody w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO zostaną wręczone w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To jedna z największych imprez rolniczych w Polsce odbywająca się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, marszałków województw oraz licznych organizacji branżowych.

Można tam zobaczyć ofertę wystawców z kraju i zagranicy, najnowocześniejszy sprzęt – maszyny i urządzenia rolnicze oraz środki do produkcji rolnej. Podczas imprezy odbywa się cykl premier produktowych maszyn i urządzeń rolniczych, kilkanaście konferencji i seminariów tematycznych.

Czytaj więcej o imprezie na stronie internetowej Centralnych Targów Rolniczych

KLIKNIJ i zobacz relację z gali plebiscytu w 2020 roku

Specjalny dodatek do gazety

Już sam udział w plebiscycie pozwoli nominowanym kandydatom na przedstawienie swoich dokonań i działalności. W czasie trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na naszych fanpage'ach na Facebooku.

Po zakończeniu plebiscytu do gazety dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy laureatów. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane w gazecie, internecie, a także na Facebooku.

Wyjątkowy album
prezentujący sołectwa

W tej edycji plebiscytu z kategorią Sołectwo Roku wiąże się wyjątkowe przedsięwzięcie wydawnicze. W przyszłym roku ukaże się piękny album "Sołectwa Polski". Na jego stronach zostaną zaprezentowane sołectwa, które w konkursie Mistrzowie Agro zdobędą najwięcej głosów w każdym województwie.
- To będzie wspaniały album prezentujący piękno polskich wsi - mówi Katarzyna Niedzwiecka. - Ale nie tylko piękno krajobrazu, lecz także ludzi, którzy mieszkają w sołectwach. W albumie zaprezentujemy działania sołeckich społeczności, ich twórczość i sukcesy. Znajdzie się także miejsce dla historii.
Każde sołectwo, które trafi na strony albumu, wiosną przyszłego roku odwiedzi fotograf. Wykona specjalną sesję zdjęciową, a nasi dziennikarze, we współpracy z sołtysem i mieszkańcami sołectwa przygotują prezentację do książki.
- Wydanie albumu będzie promowane przez "Nową Trybunę Opolską" - dodaje Katarzyna Niedzwiecka. - Oczywiście każde sołectwo, które zostanie w nim przedstawione, otrzyma także pulę egzemplarzy.

Książka kucharska
z przepisami KGW

Już po raz drugi podsumowaniem plebiscytu będzie także wydanie książki kucharskiej "Swojskie smaki czyli najlepsze przepisy najlepszych Kół Gospodyń Wiejskich". Ukaże się ona w pierwszym kwartale 2022 roku. Na jej stronach znajdą się przepisy kulinarne opracowane i polecane przez KGW, które będą laureatami plebiscytu w każdym województwie. Także w przypadku naszego regionu trzy koła gospodyń, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą pierwsze trzy miejsca, będą mogły przesłać swój przepis do publikacji w książce. Każdemu przepisowi będzie towarzyszyć zdjęcie i prezentacja koła, które jest jego autorem.

- Ubiegłoroczne wydanie książki kucharskiej cieszyło się wielkim zainteresowaniem - dodaje Katarzyna Niedzwiecka. - Także w tym roku koła, których przepisy trafią do tego wydawnictwa, otrzymają pulę egzemplarzy w ramach nagrody.

Wielka promocja
dla agroturystyki

Po raz kolejny w plebiscycie Mistrzowie Agro zostaną nagrodzone także gospodarstwa agroturystyczne. Laureaci z naszego województwa mogą liczyć na wielką promocję w skali całego kraju.

Szczególnie teraz, w czasach pandemii, zainteresowanie agroturystyką bardzo wzrosło. Wiele osób rezygnuje z wakacji za granicą czy w dużych skupiskach turystów i wybiera kameralny wypoczynek bliżej natury na pięknej polskiej wsi. Ranking najlepszych gospodarstw agroturystycznych utworzą ci, którzy mają największe prawo, by je oceniać czyli ich klienci.

Zgłoszenia najlepszych gospodarstw do konkursu będą pochodzić od mieszkańców całej Polski. Później, osobno w każdym województwie, w głosowaniu naszych Czytelników, zostaną wybrane najlepsze agroturystyki, które awansują do ogólnopolskiego finału. W nim zostanie przyznany główny tytuł Gospodarstwa Agroturystycznego Roku Polski 2021.

- Na każdym etapie głosowania to będzie wielka promocja dla agroturystyk - mówi Katarzyna Niedzwiecka. - Tytułem najlepszego gospodarstwa będzie można się pochwalić przed przyszłymi klientami. Jednak najważniejszą nagrodą będzie ogromna promocja na Facebooku.

Zwycięzcy plebiscytu z każdego województwa, a szczególnie laureaci ogólnopolskiego finału, zostaną zaprezentowani w wielkiej, ogólnopolskiej kampanii promocyjnej w mediach społecznościowych. Laureaci zostaną przedstawieni także w specjalnych dodatkach do dzienników regionalnych ukazujących się w piętnastu województwach i otrzymają vouchery na reklamę na stronach tych dzienników i ich serwisów internetowych.

Ważne informacje i terminy
 • Głosowanie rozpocznie się w środę, 13 października.
 • Powiatowy etap głosowania w kategoriach Sołtys Roku i KGW Roku będzie trwać do piątku, 5 listopada do godz. 20:00, a finał wojewódzki w tych kategoriach rozpocznie się w poniedziałek, 8 listopada.
 • Głosowanie w wojewódzkim finale oraz w wojewódzkich kategoriach plebiscytu zakończy się we wtorek, 16 listopada o godz. 20.
 • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu .
 • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w środę, 17 listopada i potrwa do wtorku 23 listopada do godz. 21.
Na zwycięzców
czekają nagrody
Kategoria SOŁTYS ROKU

Sołtysi, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Sołtysa Roku w powiecie
 • dyplom i medal

 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołtys, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołtysa Roku Województwa Opolskiego 2021
 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych

Sołtysi, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu
 • nagrody finansowe w wysokości 1500 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety

Sołtys, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołtysa Roku Polski 2021
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu w trakcie Centralnych Targów Rolniczych
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

_______________

Kategoria ROLNIK ROKU

Rolnik, który zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:

 • tytuł Rolnika Roku Województwa Opolskiego 2021
 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych

Rolnicy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu
 • nagrody finansowe w wysokości 1500 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety

Rolnik, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Rolnika Roku Polski 2021
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu w trakcie Centralnych Targów Rolniczych
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

_______________

Kategoria
GOSPODYNI ROKU

Gospodyni, która zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:

 • tytuł Gospodyni Roku Województwa Opolskiego 2021
 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt w luksusowym hotelu ze spa

Gospodynie, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu
 • zaproszenia na pakiet zabiegów day spa
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety

Gospodyni, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Gospodyni Roku Polski 2021
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu w trakcie Centralnych Targów Rolniczych
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

_______________

Kategoria KGW ROKU

Koła Gospodyń Wiejskich, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Koła Gospodyń Roku w powiecie
 • dyplom dla KGW oraz dyplomy dla wszystkich członkiń koła
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Koło Gospodyń Wiejskich, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Roku Województwa Opolskiego
 • zaproszenia dla członkiń koła na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • publikację opracowanego przez koło przepisu kulinarnego oraz prezentacji koła w książce "Swojskie smaki - Najlepsze przepisy najlepszych Kół Gospodyń Wiejskich"
 • 50 egzemplarzy książki z przepisami kulinarnymi
 • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych

Koła gospodyń wiejskich, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu
 • nagrody finansowe w wysokości 1500 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety

Koło Gospodyń Wiejskich, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2021
 • dyplom, statuetkę i dyplomy dla wszystkich członkiń koła wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu w trakcie Centralnych Targów Rolniczych
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

_______________

Kategoria SOŁECTWO ROKU

Sołectwo, które zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:

 • tytuł Sołectwa Roku Województwa Opolskiego 2021
 • prezentację w albumie "Sołectwa Polski 2021"
 • pamiątkową tablicę potwierdzającą zdobycie tytułu
 • zaproszenie dla reprezentanta na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołectwa, które zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu
 • pamiątkowe tablice potwierdzające zdobycie wyróżnień w plebiscycie
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety

Sołectwo, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołectwa Roku Polski 2021
 • publikację zdjęcia z sołectwa na okładce albumu "Sołectwa Polski 2021"
 • dyplom, statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu w trakcie Centralnych Targów Rolniczych
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

_______________

Kategoria GOSPODARSTWO
AGROTURYSTYCZNE ROKU

Gospodarstwo Agroturystyczne, które zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:

 • tytuł Gospodarstwa Agroturystycznego Roku Województwa Opolskiego 2021
 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • pamiątkową tablicę potwierdzającą zdobycie tytułu
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • voucher o wartości 5 000 złotych na reklamę w dziennikach regionalnych lub serwisach internetowych wydawnictwa Polska Press Grupa w Polsce

Gospodarstwa agroturystyczne, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu
 • voucher na reklamę w dziennikach regionalnych lub serwisach internetowych wydawnictwa Polska Press Grupa o wartości 3 000 złotych i 2 000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
 • pamiątkowe tablice potwierdzające zdobycie wyróżnień w plebiscycie
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety

Gospodarstwo agroturystyczne, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Gospodarstwa Agroturystycznego Roku Polski 2021
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych
 • ogólnopolską kampanię promocyjną na Facebooku promującą gospodarstwo jako zwycięzcę plebiscytu o zasięgu 2 000 000 odbiorców
 • voucher o wartości 20 000 złotych na reklamę w dziennikach regionalnych lub serwisach internetowych wydawnictwa Polska Press Grupa w Polsce

__________

Informacji o akcji udziela:
Marta Gromowska
tel. 519 503 627
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: marta.gromowska@polskapress.pl

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska