MKS Kluczbork wygrał 2:0 z Lechią Zielona Góra w meczu III ligi. Dzięki serii 8 meczów bez porażki zimę spędzą na ligowym podium

Krzysztof Marcinkiewicz
Dzięki serii 8 meczów bez porażki zimę spędzą na ligowym podium.
Dzięki serii 8 meczów bez porażki zimę spędzą na ligowym podium. FB MKS Kluczbork
MKS Kluczbork zwyciężył na własnym boisku 2:0 z Lechią Zielona Góra w meczu 18 kolejki III grupy III ligi. Przerwę zimową biało-niebiescy spędzą na podium ligowej tabeli.

Kibice z Kluczborka mogli zacierać ręce przed meczem, w którym spotkały się trzecia i piąta drużyna w ligowej tabeli. MKS miał zaledwie 4 punkty więcej od swoich przeciwników. O ile jednak początek sezonu był w jego wykonaniu mocno przeciętny, w ostatnich tygodniach piłkarze z Kluczborka wrzucili wyższy bieg. Efektem było 7 meczów bez porażki, co pozwoliło im wskoczyć na ligowe „pudło” i z optymizmem czekać na mecz z Lechią Zielona Góra. Piłkarze z województwa lubuskiego przed przyjazdem na Opolszczyznę nie potrafili wygrać 4 meczów z rzędu.

Od początku meczu przewagę miał MKS, który zdobył bramkę w 19 minucie. Uczynił to Patryk Tuszyński. Gospodarze nie strzelili więcej goli i zakończyli pierwszą połowę na prowadzeniu 1:0.

W drugiej części meczu długo nie padła żadna bramka. Ewidentnie brakowało skuteczności w polu karnym przeciwnika. MKS strzelił gola dopiero w samej końcówce spotkania. W 4 minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił 20-letni pomocnik Dawid Rychel. Ostatecznie biało-niebiescy zwyciężyli 2:0.

Dzięki wygranej w ostatnim tegorocznym meczu kluczborczanie zagwarantowali sobie 3 miejsce w ligowej tabeli.

MKS Kluczbork – Lechia Zielona Góra 2:0 (1:0)