Młody dżudoka z Opola wygrywa ze starszymi

Adam Hryniewicz na najwyższym stopniu podium.
Adam Hryniewicz na najwyższym stopniu podium. archiwum klubowe
Adam Hryniewicz (Mizuka Opole) zwyciężył w kategorii młodzików na 8. otwartych mistrzostwach Świdnicy.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Adam ma 11 lat i w kategorii młodzików rywalizował z chłopcami o dwa lata starszymi od siebie.

Wygrał on również w swojej kategorii wiekowej - do lat 11 i tym samym zdobył dwa złote medale zwyciężając na zawodach w sześciu walkach.

Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych i wagowych okazali się ponadto inni reprezentanci Mizuki: Szymon Konior, Marcel Wożniak (obaj do lat 9), Oliver Konior i Szymon Radziejowski (obaj do lat 11). Srebro wywalczył Tymon Zieliński (do lat 13), a brąz: Nina Wojciechowska (do lat 11).

Czwarte miejsce zdobył Wiktor Wołąsewicz, a piąte Jan Olszewski (obaj do lat 9).