Młodzi członkowie mniejszości zaproszeni do akaDeMIi przez DWPN

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Projekt akaDeMIa nawiązuje do mającej wieloletnią tradycję Kuźni Młodych Liderów.
Projekt akaDeMIa nawiązuje do mającej wieloletnią tradycję Kuźni Młodych Liderów. Archiwum
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej rozpoczyna rekrutację do nowego programu szkoleniowego dla młodych osób, które są związane z mniejszością niemiecką oraz wykazują potencjał do większego zaangażowania się w struktury mniejszości.

akaDeMIa – to nowa Kuźnia Młodych Liderów. Projekt jest skierowany do młodych, ale zarazem dorosłych, członków mniejszości niemieckiej między 20. a 35. rokiem życia.

Jedynym wymogiem jest gotowość do działania w organizacjach MN oraz jej kręgach, a także dobra znajomość języka niemieckiego. Nacisk kładzie się na rozwój kompetencji młodych ludzi, zaangażowanych społecznie i politycznie.

Na pierwszym miejscu uczestnicy zostaną skonfrontowani z własną osobą – z własnym zaangażowaniem społecznym i politycznym oraz własną tożsamością. Ponadto rozwijane będą ich umiejętności osobiste i interpersonalne. Od uczestników/uczestniczek organizatorzy oczekują, że wykorzystają zdobytą wiedzę w pracy z lokalnymi grupami, staną się w swoich miejscowościach inicjatorami zmian i tym samym przyczynią się do promowania zaangażowania obywatelskiego.

Warsztat inauguracyjny odbędzie się jesienią 2020. Będzie to seminarium weekendowe zorganizowane, jako wstęp do programu szkoleniowego zaplanowanego na 2021 rok. Szkolenie przewiduje: poznanie siebie nawzajem, samoocenę, analizę potencjału, określenie własnych oczekiwań, analizę problemu we własnym środowisku.

Na 2021 rok zaplanowane zostały 4 dalsze szkolenia weekendowe oraz seminarium kończące. Seminarium wprowadzające odbędzie się w języku polskim oraz niemieckim.

Kontakt: e-mail [email protected], tel. 538 579 417.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska