Na Rynku będzie strefa zamieszkania

Materiał powstał we współpracy z Gminą Krapkowice
Na rynku zostaną zlokalizowane dodatkowe pasy postojowe. Również piesi będą mieć pierwszeństwo.
Na rynku zostaną zlokalizowane dodatkowe pasy postojowe. Również piesi będą mieć pierwszeństwo.
Na krapkowickim Rynku zakończyły się prace związane z wymianą nawierzchni. Przypomnijmy, czas zakończenia prac został ustalony na koniec sierpnia, jednak dobra organizacja pracy oraz sprzyjająca pogoda pozwoliły na skrócenie terminu o ponad miesiąc.

W sumie wymieniono 1377 m2 nawierzchni, a koszt inwestycji wyniósł 314 074,61 zł. To jednak nie koniec zmian na krapkowickim Rynku. Od 5 sierpnia czeka nas stała zmiana organizacji ruchu. Następstwem zmian będzie zniesienia pierwszeństwa pojazdów poruszających się po Rynku. Natomiast pierwszeństwo będą mieć pojazdy wjeżdżające na rynek. Innymi słowy będzie obowiązywać tzw. zasada prawej ręki. Na wybranym obszarze zostanie wprowadzona strefa zamieszkania, w której obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego.

Pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, ograniczenie prędkości do 20km/h oraz parkowanie tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Obecnie na Rynku problemem jest parkowanie samochodów poza miejscami do tego wyznaczonymi. W związku z tym, zostaną tam zlokalizowane dodatkowe pasy postojowe, wyznaczone za pomocą oznakowania poziomego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie