Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem jest teraz w powiecie oleskim

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Szpital powiatowy w Oleśnie
Szpital powiatowy w Oleśnie fot. Mirosław Dragon
W środę i czwartek wirusa SARS-CoV-2 wykryto łącznie u 10 osób. Podejrzenie zarażenia wyłączyło też na cały dzień jedną z karetek. Na szczęście, wynik badania u ratownika był ujemny.

Na północy Opolszczyzny w powiecie namysłowskiego nie było dotychczas ani jednego zakażenia koronawirusem, w kluczborskim tylko jedno, za to w oleskim zakażonych jest już 20 osób.

W środę wykryto 5 nowych zakażeń.
- To trzy kobiety, jedna z nich jest w średnim wieku, pozostałe dwie w sile wieku. Koronawirus potwierdzono również u mężczyzny w wieku senioralnym oraz u mężczyzny w wieku średnim. Stan wszystkich zarażonych osób lekarze oceniają jako dobry. Wszystkie te osoby przebywają obecnie w kwarantannie domowej - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

W środę też było 5 zakażeń: dwóch mężczyzn w wieku senioralnym, dwóch kobiety w średnim wieku oraz mężczyzny w sile wieku. Stan czterech z tych osób wymagał hospitalizacji. Pacjenci zostali przewiezieni na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

W całym powiecie oleskim jest już 20 osób zarażonych. Na Opolszczyźnie więcej jest tylko w powiecie kędzierzyńskim. Tam duże ognisko choroby było w Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach.

W powiecie oleskim silne ognisko choroby jest w gminie Dobrodzień.

Tam pacjentką zero była 78-letnia kobieta z wioski pod Dobrodzieniem. Od niej zarazili się kolejni członkowie rodziny.

To jest dowodem na to, jak silnie zaraźliwy jest wirus SARS-CoV-2.

- Ja jestem pierwszym zarażonym w powiecie kluczborskim, ale niestety nie ostatnim. Wirus ma bardzo wysoką zakaźność i niestety przypadków będzie znacznie więcej - przestrzega Szymon Barabasz, kardiolog z Kluczborka.

W środę prawie przez cały dzień unieruchomiona była karetka specjalistyczna w szpitalu powiatowym w Oleśnie. Karetka z lekarzem nie mogła jeździć do pacjentów, ponieważ pojawiło się podejrzenie, że jeden z ratowników może być zakażony koronawirusem. Zrobiono mu badanie, na szczęście jeszcze w środę wieczorem przyszły ujemne wyniki badania.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska