Nerwy do końca, ale jest wygrana ASPR Zawadzkie

Daniel Skowroński (z lewej) zdobył 9 bramek.
Daniel Skowroński (z lewej) zdobył 9 bramek. Sławomir Jakubowski
Nasi I-ligowi piłkarze ręczni pokonali po dramatycznym meczu Control Process Tarnów 38-34.

Mecz lepiej zaczęli goście za sprawą Niedojadły, a po jego trafieniach tarnowianie prowadzili 2-0. Tyle, że potem na listę strzelców wpisali się Piech i Skowroński z karnego i było 2-2. Przez kolejne minuty trwała wymiana ciosów. Po obronie Kruka ASPR wygrywała 7-6, ale wyrównał Sokół, a po raz kolejny miejscowi wygrywali po dobitce rzutu w wykonaniu Piecucha.

W kolejnych minutach zespół z Zawadzkiego odskoczył na cztery bramki (17-13), dzięki skutecznej defensywie i po błędach rywali, a do przerwy miał pięć trafień zaliczki (22-17) i wydawało się, że kontroluje mecz.

Tymczasem pierwszy kwadrans po zmianie stron był w jego wykonaniu słaby. Co prawda rozpoczęło się od trafienia na 23-17, ale potem były głównie błędy, nieporadność w obronie i ataku i ogólny chaos. Tarnowianie zdobyli głównie za sprawą skutecznych Janasa i Cieńka siedem bramek z rzędu i w 39. min prowadzili 24-23, a za chwilę 26-24. W kolejnych minutach znów, jak przed przerwą, padały bramka za bramką, a ASPR trzy razy niwelowała dwie straty.

Końcówka należała jednak do miejscowych. Dwa razy z rzędu trafił Skowroński, nasz bramkarz popisał się trzema udanymi obronami, a wynik ustalił Włoka i ASPR zwyciężyła 38-34.

ASPR Zawadzkie - Control Process Tarnów 38-34 (22-17)
ASPR: Kruk, Janik - Kaczka, Albingier, Kulej, Płonka 5, Włoka 6, Piech 8, Giebel 2, Skowroński 9, Godzik 1, Piecuch 2, Gradowski 5.
Control Process: Nowak - Grzesik 3, Janas 10, Siedlik 3, Król 2, Cieniek 5, Niedojadło 6, Michalik 1, Sygnarowicz 1, Bieś 2, Sokół 1, Kozioł, Bujak.