Nowy projekt Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Lucjan Dzumla, dyrektor generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Lucjan Dzumla, dyrektor generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Archiwum
Projekt „akaDeMIa” jest skierowana do młodych dorosłych, członków mniejszości niemieckiej, między 20. a 35. rokiem życia.

Jedynymi wymogami niezbędnymi aby móc uczestniczyć w projekcie, jest gotowość do działania w organizacjach mniejszości niemieckiej oraz jej kręgach, a także dobra znajomość języka niemieckiego. Projekt kładzie nacisk się na rozwój kompetencji młodych ludzi, zaangażowanych społecznie i politycznie.

- Od uczestniczek i uczestników oczekujemy, że wykorzystają zdobytą wiedzę w pracy z lokalnymi grupami, staną się w swoich miejscowościach inicjatorami zmian i tym samym przyczynią się do promowania zaangażowania obywatelskiego – mówi Lucjan Dzumla, dyrektor generalny DWPN. - Położymy nacisk na kompetencje, które tym młodym, ale dorosłym już ludziom pozwolą się w lokalnych środowiskach zaangażować w różnych rolach – jako radnym czy jako członkom kół DFK. Chcemy też im pomóc w nawiązywaniu kontaktów między sobą.

Warsztat inaugurujący projekt odbędzie się w jesieni 2020. Będzie to seminarium weekendowe zorganizowane, jako wstęp do programu szkoleniowego zaplanowanego na 2021 rok.

Na 2021 rok zaplanowane zostały cztery dalsze szkolenia weekendowe oraz seminarium podsumowujące. Seminarium wprowadzające odbędzie się w języku polskim oraz niemieckim. Termin przyjmowania zgłoszeń: 31 sierpnia 2020.

Kontakt: e-mail: [email protected]; tel.: 77 402 51 05; facebook @akaDeMIa.DMi

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska