Ocynkownia Śląsk planuje rozbudowę zakładu pod Kluczborkiem. Będą nowe miejsca pracy

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Ocynkownia Śląsk, która na terenie gminy Kluczbork prowadzi działalność od 2009 roku, kupiła kolejną działkę i będzie rozbudowywać zakład.
Ocynkownia Śląsk, która na terenie gminy Kluczbork prowadzi działalność od 2009 roku, kupiła kolejną działkę i będzie rozbudowywać zakład. Milena Zatylna
Ocynkownia Śląsk kupiła od gminy Kluczbork kolejną działkę. Zamierza tam zainwestować około 30 milionów złotych.

Działka mieści się przy strefie ekonomicznej w Ligocie Dolnej (za oczyszczalnią ścieków). Ma powierzchnię nieco ponad 3 hektary i kosztowała 3,4 mln zł.

- Z tego co wiem, firma chce tam poszerzyć swoją bazę magazynową, a także produkcję. Zamierza zainwestować około 30 milionów złotych – mówi burmistrz Jarosław Kielar. - W tym roku planuje przygotować dokumentację. A w jakim kierunku pójdzie rozwój firmy, wszystko zależy od koniunktury, która dynamicznie się zmienia.

Obecnie ocynkownia zatrudnia w podkluczborskim zakładzie 110 osób. Po rozbudowie planuje zwiększyć zatrudnienie.

- Ma to być od 20 do 25 nowych pracowników – informuje Jarosław Kielar. – Oczywiście miejsca pracy są bardzo ważne. Wartością dodaną dla gminy są natomiast podatki od nieruchomości, które od zabudowanych gruntów są większe niż te z pola.

Firma rozpoczęła działalność w Ligocie Dolnej w 2009 roku. Wchodzi w skład niemieckiego holdingu Seppeler Gruppe. Specjalizuje się w cynkowaniu ogniowym.

To jedna z najnowocześniejszych ocynkowni na wschód od Odry, która posiada największą w tej części Europy wannę cynkowniczą o wymiarach 16,5m x 2m x 3,2 m. Z jej usług korzystają wszyscy liczący się krajowi producenci konstrukcji stalowych oraz firmy zagraniczne, szczególnie z Czech i Słowacji. Produkty cynkowane trafiają na rynki całego świata włącznie z Australią i Ameryką Południową.

- Wszystkie działki inwestycyjne, które mieliśmy przygotowane, znalazły swoich nabywców. Cieszę się, że nasza kluczborska strefa się rozwija. Obecnie zatrudnia ona ponad 800 osób – wyjaśnia burmistrz. - To jest bardzo ważna rzecz dla gminy, że firmy chcą u nas działać i rozwijać się.

Gmina przygotowuje kolejne tereny pod działalność gospodarczą.

- Nowe firmy w naszej gminie będą w najbliższych latach na pewno powstawać w sąsiedztwie drogi ekspresowej S 11, której budowa wkrótce ma się rozpocząć – mówi Jarosław Kielar. – Jest tam około 200 hektarów ziemi, prywatnej i spółdzielczej, którą już są zainteresowane centra logistyczne. Lokalizacja jest znakomita, bo u zbiegu trzech dróg krajowych – nr 42, 45 i wspomnianej „11”, a firm z tej branży nie ma ani jednej.

Ocynkownia Śląsk ma swój zakład w Ligocie Dolnej pod Kluczborkiem. Teraz zamierza go rozbudować.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska