Odra Brzeg pokonała po dogrywce Widzew Łódź

Roman Baran
Z piłką Ewelina Buszta.
Z piłką Ewelina Buszta. Roman Baran
Spotkania brzeżanek z łodziankami zawsze są emocjonujące i nie inaczej było dzisiaj. Wygrana przybliża Odrę do utrzymania w koszykarskiej ekstraklasie.

Odra Brzeg - Widzew Łódź 71:65 po dogrywce (20:22, 18:7, 14:15, 6:14, 13:7)
Odra: Małaszewska 18, Daniel 13, Ellis 13, Kochubei 12, Buszta 10, Żyłczyńska 3, Kędra 2, Oses.
Widzew: Misiek 30, Pawlak 16, Kopczyk 8, Głocka 6, Tondel 5, Okulska, Polit, Kotonowicz.

Od początku spotkania było bardzo zacięte i dopiero w drugiej kwarcie nasz zespół uzyskał przewagę, choć to Widzew prowadził 27:22. Główna w tym zasługa celnych rzutów za trzy, które w tym okresie wychodziły tylko miejscowym. W efekcie Odra po 20. min prowadziła 38:29. W kolejnej kwarcie Odra potrafiła powiększyć dystans do 12 punktów, ale też po trafieniu Misiek wygrywać tylko siedmioma (47:40). Wówczas jednak za trzy trafiła Buszta i wydawało się, że miejscowe kontrolują mecz.

Tyle, że pudła po rzutach za trzy i liczne straty oraz brak zbiórek sprawiły, że Widzew zaczął odrabiać straty. Po trafieniach Pawlak przegrywał 48:52, a po wolnym Misiek i rzucie Głockiej wygrywał nawet 58:56. I znów odpowiedziała Buszta, a Polit nie trafiła i w regulaminowym czasie był remis 58:58.

Dogrywka należała do brzeżanek, której Daniel Dała prowadzenie 63:60, a następnie 65:61. Po akcji 2+1 Misiek przewaga stopniała do dwóch punktów, ale miejscowe nie myliły się w rzutach osobistych i nimi wynik na 71:65 ustaliła Kochubei. W końcówce obie drużyny grały osłabione, gdyż za faule musiały zejść Żyłczyńska i Małaszewska oraz Tondel, Głocka i Polit.