Olimpiada młodzieży. Opolszczyzna ma już trzy medale

Patryk Pyrz (w środku)
Patryk Pyrz (w środku) fot. Archiwum
Na Mazowszu trwa rywalizacja juniorów młodszych podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pierwszy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i sześć punktów do klasyfikacji nasze województwo zawdzięcza Adamowi Zasłonce, który rywalizował na pomoście w podnoszeniu ciężarów. Zawodnik Budowlanych Opole wywalczył brązowy krążek w kategorii 94 kg, uzyskując w dwuboju 269 kg. Srebro przegrał o kilogram, a złoto aż o 18. Wśród ciężarowców 16. lokata przypadła Łukaszowi Pacynie (MOS Opole, kat. 56 kg). Też 16. był Marcin Fiałka (Budowlani Opole, 77 kg).

Kolejne krążki dorzucili gimnastycy sportowi z NTG Nysa, a ten z najcenniejszego kruszcu wywalczył Patryk Pyrz w ćwiczeniach na poręczach. Brąz przywozi natomiast Tomasz Trepner, trzeci w ćwiczeniach na kółkach. Na poszczególnych przyrządach w czołowej ósemce byli też: Marek Kucharski (6. w ćwiczeniach wolnych i 4. w skoku), Szymon Górecki (8. na poręczach i 4. na drążku), Pyrz (5. na drążku), Trepner (5. na koniu z łękami), Patryk Chromny (5. na poręczach), Kamila Byrska (7. w skoku, 8. na poręczach), Adriana Stadnik (5. na poręczach, 7. w ćwiczeniach wolnych), Paula Kwiczała (6. na poręczach, 7. na równoważni), Daniela Przywara (4. w ćwiczeniach wolnych), Rozalia Wolska (6. na równoważni, 6 w ćwiczeniach wolnych).

W klasyfikacji wielobojowej klasy II dziewcząt najwyższe - 7. miejsce zajęła Stadnik, a 8. była Kwiczala. W klasie III 11. lokatę zajęła Wolska, w klasie II chłopców Pyrz sklasyfikowany został na 7. pozycji, a na 10. Chromny w klasie III. W sumie zawodnicy NTG zdobyli 80 punktów, co dało im 4. miejsce w klasyfikacji województw i klubów.

Sporo punktów wywalczyli też zawodnicy taekwondo olimpijskiego z OTK Opole. Piąte miejsca wywalczyli: w kat. 49 kg Michał Junik, w kat. 65 kg Mateusz Szwejger, w kat. +69 kg Maciej Langer, w kat. 51 kg Karolina Stec oraz w kat. 63 kg Martyna Richter. W sumie wywalczyli oni 15 punktów, zajmując 19 miejsce wśród klubów i 9. wśród województw.
W kat. 50 kg dżudoka Tomasz Wilk (AZS Opole) sklasyfikowany został na miejscach 13-24 i zdobył punkt.