Opolanie świętowali 20-lecie wejścia Polski do Unii. Na scenie gwiazdy: hipnotyzująca Cleo oraz zespół Enej

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Rośnie nam kolejne pokolenie młodych Polaków - Europejczyków. Dla nich życie w zjednoczonej Europie będzie już czymś zupełnie naturalnym.
Rośnie nam kolejne pokolenie młodych Polaków - Europejczyków. Dla nich życie w zjednoczonej Europie będzie już czymś zupełnie naturalnym. Mateusz Majnusz
W niedzielę (26 maja) na Błoniach Politechniki Opolskiej mieszkańcy naszego regionu świętowali 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na scenie pojawiły się znane gwiazdy polskiej muzyki, nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych.

Głównymi atrakcjami koncertu w Opolu był zespół Enej oraz Cleo.

Cleo swoim energetycznym występem porwała publiczność do wspólnej zabawy. Koncert zespołu Enej rozpocznie się o godz. 19:00.

Dla młodszej części widowni przygotowano również specjalne atrakcje – występy Sióstr Wajs & Stonoga oraz Stworów Głodomorów, które zapewniły mnóstwo radości i śmiechu najmłodszym uczestnikom koncertu.

Koncert na 20-lecie Polski w Unii Europejskiej w Opolu - zobacz, jak było:

Marszałek Andrzej Buła w rozmowie z „Nową Trybuną Opolską” podkreśla, jak ważne jest świętowanie tak istotnych rocznic.

- To wyjątkowy dzień, ponieważ obchodzimy 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Chcemy, aby każdy z nas mógł przeżyć ten moment i zastanowić się, jak wiele zmieniło się przez te dwie dekady – mówił marszałek Andrzej Buła.

Marszałek Buła przypomniał również, jak trudne były początki, ponieważ dwadzieścia lat temu głównym tematem rozmów w naszych domach były praca, bezrobocie czy chęć emigracji zarobkowej.

- Unia Europejska przyniosła nam ogromne wsparcie, szczególnie w tworzeniu nowych miejsc pracy i wspieraniu przedsiębiorców. Dziś, rozmawiając z mieszkańcami, mówimy o ścieżkach rowerowych, piknikach, wsparciu ochotniczych straży pożarnych. Każdy z nas porusza tematy, które są dla niego ważne i pasjonujące. Jesteśmy pełnoprawnymi Europejczykami i wnieśliśmy do Unii Europejskiej mnóstwo dobrych rzeczy: zapał, odwagę, determinację – wylicza marszałek województwa opolskiego.

Andrzej Buła, który kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, podkreślił, że fundusze europejskie nadal będą kluczowym elementem rozwoju regionu. Dlatego zapewnił, że jeśli zdobędzie mandat europosła, będzie skutecznie działał na rzecz kontynuacji wsparcia finansowego dla Opolszczyzny. Wskazał też na znaczenie inwestycji w infrastrukturę, edukację oraz innowacje technologiczne, które są niezbędne do dalszego rozwoju regionu.

- Nie możemy spocząć na laurach. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Fundusze europejskie to narzędzie, które pozwala nam realizować ambitne projekty, podnosić jakość życia mieszkańców i przyciągać inwestorów – podkreślił Andrzej Buła.

Organizatorem imprezy był Opolski Urząd Marszałkowski.

Wiele osób przybyło na konwent w Opolu w strojach cosplay, wcielając się w postacie z ulubionych anime i filmów.

Trwają XIV Opolskie Spotkania Fantastyczne. Tu poczujesz się...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska