Opole bez barier. Rusza nowy konkurs imienia radnego Adama Pieszczuka

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 18 marca.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 18 marca. Łukasz Biernacki
W siedmiu kategoriach odbywać się będzie rywalizacja w nowym konkursie „Opole bez barier” imienia radnego Adama Pieszczuka. Wyróżnieni zostaną w nim ci, którzy polepszają codzienne życie osób z niepełnosprawnościami.

Podobny konkurs funkcjonował w Opolu już wcześniej pod inną nazwą. Od tego roku z inicjatywy radnego Piotra Mielca będzie on nosił imię zmarłego przed kilkoma laty radnego Adama Pieszczuka, który był zaangażowany w działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Doszliśmy do wniosku, że najlepszym kierunkiem upamiętnienia radnego Pieszczuka jest nadanie jego imienia konkursowi. Braliśmy pod uwagę jego ogromne zaangażowanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami – mówi radny Piotr Mielec - Wiele przedsięwzięć, które z powodzeniem funkcjonują w Opolu, powstało właśnie z jego inicjatywy.

W konkursie mogą wziąć udział instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i prywatne firmy, które w sposób szczególne są otwarte na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w siedmiu kategoriach:

  1. usługi publiczne,
  2. zdrowie,
  3. kultura i sztuka,
  4. sport,
  5. rekreacja,
  6. gastronomia
  7. i usługi różne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 marca w Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu” przy ulicy Krakowskiej 32 oraz na adres mailowy [email protected].

- Chcemy przypomnieć o osobie Adama Pieszczuka, żeby pokazać, że aktywność osób z niepełnosprawnościami prowadzi do dobrych rzeczy. Uważam, że trzeba takie osoby przypominać i doceniać – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska