Opole daje szansę młodym wokalistom. Zwycięzcy wezmą udział w niezwykłym koncercie w Opolu. Zgłosić może się każdy

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz Narodowa Orkiestra Dęta w Lubinie zapraszają utalentowane wokalnie osoby do wzięcia udziału w konkursie, którego finaliści zaprezentują się w koncercie na rynku w Opolu. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Pierwszy etap konkursu zakłada zgłoszenie organizatorom autorskich nagrań wokalnych wykonanych do jednego z 12 półplaybacków zaaranżowanych przez Mariusza Dziubka, dyrektora Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie.

Jak podkreślają organizatorzy, osoby, które zaprezentują się najciekawiej, otrzymają szansę wzięcia udziału w warsztatach, których zwieńczeniem będzie występ podczas koncertu zorganizowanego w Opolu. Koncert laureatów z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Dętej odbędzie się 5 września na opolskim rynku podczas „Kawiarenki z gwiazdami”.

- Nasze muzeum powstało także po to, by rozwijać i kształcić miłośników polskiej piosenki. Serdecznie zapraszam wszystkich na profesjonalne warsztaty z mistrzynią Elżbietą Zapendowską, która wraz z Mariuszem Dziubkiem, wspaniałym dyrygentem i aranżerem pomogą przygotować się do występu przed opolską publicznością – mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.

Kolejną atrakcją konkursu jest udział w warsztatach wokalnych, które dla finałowej dziesiątki uczestników poprowadzi Elżbieta Zapendowska. W trakcie zajęć uczestnicy wraz z prowadzącymi będą pracować nad aranżacją i układem scenicznym do przesłanych prac.

- Moc instrumentów dętych, muzyka na żywo, kilkudziesięcioosobowa orkiestra to wszystko sprawia, że podkłady karaoke tętnią nową energią! Dostrzegam mnóstwo utalentowanych wokalistów, którzy z pasją i radością śpiewają ulubione piosenki. Dzięki podkładom Al’dęte z towarzyszeniem orkiestry, wykonać mogą największe opolskie przeboje. Obcowanie ze sztuką żywą, instrumentem dętym, wejście w głąb świata dźwięków orkiestry to ogromna wartość – mówi Mariusz Dziubek, dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie.

Zgłoszenia wraz z nagraniem demo należy przesyłać do 30 czerwca na adres: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska