Opole. Teatr Kochanowskiego znów zaprasza widzów do swojej siedziby. Niebawem interesujące premiery

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Aktorzy Teatru Kochanowskiego po długiej przerwie wracają do grania na scenie i czekają na publiczność. Już 20-21 lutego będzie można w Modelatorni zobaczyć "Miejskie ziółka", a na początku marca wyczekiwana premiera "Króla Leara".

- Na słowa „otwieramy teatry” czekaliśmy od dawna. Mam nadzieję, że już na dobre zapomnimy o ekranie komputera i spektaklach online. Ostatnim wydarzeniem tego typu będzie w czwartek, 11 lutego, rejestracja spektaklu „Czarna skóra, białe maski”. Zaplanowaliśmy również dyskusją online z reżyserem Wiktorem Bagińskim - mówi Beata Marcinowicz, specjalista ds. promocji w Teatrze Kochanowskiego.

Będący w rozbudowie teatr nadal dysponuje jedynie sceną Modelatornia. Już w następny weekend, 20 i 21 lutego, będzie można tam zobaczyć przedstawienie Małgorzaty Sołtanowicz "Miejskie ziółka". To muzyczny spektakl przedstawiający postapokaliptyczną wizję świata, w którym stery przejmuje natura, a rośliny odzyskują głos.

W Modelatorni 26 lutego odbędzie się premiera „Amatora 2020” w reżyserii Norberta Rakowskiego. Przedstawienie powstaje w koprodukcji z Teatrem Śląskim w Katowicach. Nawiązuje ono do słynnego filmu Krzysztofa Kieślowskiego z 1979 roku.

Po czterdziestu latach syn filmowego Filipa Mosza, podobnie jak główny bohater Kieślowskiego, jest człowiekiem, w którym budzi się potrzeba poszukiwania prawdziwych sensów i wartości. Poprzez trudne wybory, z którymi zmaga się na co dzień, poznaje cenę prawdy, uczciwości, wagę odpowiedzialności i granice wolności twórczej.

W Modelatorni powstaje też spektakl rezydencyjny „Jeszcze się nie stało” w reżyserii Moniki Popiel. To wspólne przedsięwzięcie TJK i warszawskiego Festiwalu Nowe Epifanie. Premiera (online) odbędzie się właśnie w ramach występu festiwalowego, 25 lutego.

W tym miesiącu wykonawca przekaże po remoncie Dużą Scenę oraz Scenę Bunkier, gdzie rozpocznie się instalacja sprzętów akustycznych i oświetleniowych.

6 marca na Dużej Scenie odbędzie się długo wyczekiwana premiera "Króla Leara" Szekspira w reżyserii Anny Augustynowicz. Tytułową rolę zagra Mirosław Zbrojewicz. Resztę obsady wypełnią kobiety, co jest zarówno przewrotnym odwróceniem tradycji elżbietańskiej, jak i grą ze stereotypami „męskiej”, patriarchalnej kultury, której "Król Lear" jest ucieleśnieniem, a której rozpad dziś obserwujemy. Przestawienie powstało w koprodukcji z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Na koniec marca planowana jest premiera "Testosteronu" w reżyserii Roberta Talarczyka, również na Dużej Scenie.

Pełny repertuar jest na stronie www.teatropole.pl. Bilety dostępne są online i w kasie teatru (od poniedziałku do piątku, w godz. 15.00-18.00 oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem).

Na wszystkie spektakle w najbliższym czasie zaprasza wejściem od portierni (obok Kofeiny 2.0).

Ponowne otwarcie oznacza dla nas spore zmiany związane z logistyką, ale przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa publiczności i zespołu teatru. Przygotowujemy się do tego solidnie przestrzegając wyznaczonego reżimu sanitarnego, obowiązkową dezynfekcją i ozonowaniem scen i widowni po każdym spektaklu i próbie. Naszych widzów prosimy o zapoznanie się z poradnikiem „Zanim przyjdziesz do teatru” dostępnym na stronie teatru w zakładce „Kasa” oraz o przestrzeganie zaleceń sanitarnych - mówi Beata Marcinowicz.

Zdjęcia: Karol Budrewicz, TJK

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska