Opolscy uczniowie wezmą udział w targach edukacyjnych

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Uczniowie V LO zapraszają w środę na konferencję “Odkryj w sobie moc” podsumowującą projekt “Kuźnia Pasji”.
Uczniowie V LO zapraszają w środę na konferencję “Odkryj w sobie moc” podsumowującą projekt “Kuźnia Pasji”. V LO
Jutro ruszają opolskie targi edukacyjne - ciekawa oferta w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Atrakcją targów będzie “Kuźnia Pasji”- warsztaty w ramach projektu uczniów opolskiego V LO.

To już trzecia edycja Targów Edukacyjnych EDU-Opole. Potrwa 9 i 10 marca. Zaprezentują się tam szkoły publiczne i prywatne na różnych poziomach nauczania, uczelnie wyższe, szkoły językowe, ośrodki doradztwa zawodowego i in. Targi adresowane są do młodzieży poszukującej oferty kształcenia oraz możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Oprócz oglądania stoisk placówek edukacyjnych zwiedzający będą mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach przygotowanych przez szkoły ponadgimnazjalne Opola.

Będzie można zobaczyć m.in. pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu uczniów Gzowskiego, animacyjny pokaz uczniów kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej Publicznego Technikum nr 2, zumbę tańczoną przez uczniów VI LO, warsztaty graficzne i ceramiczne Plastyczniaka. W ofercie także: Studio Fryzur i Agro Biznes - zdrowa żywność degustacje - ZSZ im. Staszica; podchody logistyczne - gra interaktywna - Ekonomik; pokazy kulinarne z degustacją przygotowane przez uczniów ZSZ nr 4; nowoczesne techniki diagnostyczne na przykładzie AUDI Q7 - opolski Mechaniczniak - prezentacja nowoczesnych technik diagnostyki samochodowej; pokaz obsługi minikoparki, wykład techniczny dotyczący zastosowania minikoparki w budownictwie oraz pokazy sztukaterii, zdobnictwa artystycznego - Zespół Szkół Budowlanych. Opolski Elektryczniak przygotował "Wyzwanie zawodowe: „Zrób to dla Tadka”. Trzeba będzie znaleźć 5 stanowisk szkoły na targach i rozwiązać 5 zadań z zakresu wiedzy, jaką zdobywają uczniowie na zajęciach zawodowych. Kto zdobędzie “Złotego Tadka” i potem zostanie uczniem tej szkoły, będzie mógł wymienić go we wrześniu na atrakcyjną nagrodę.
Kuźnia Pasji

Projekt „ Kuźnia Pasji” powstał w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii” skierowanej do studentów i licealistów, której celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami oraz inspirowanie do aktywności społecznej. Organizatorem projektu jest Social Wolves. Pomysłodawcą i wykonawcą projektu jest Sebastian Portka, fan filozofii Kaizena, z którym współdziałają Sabina Kainka i Dominika Pejas opolskiego V LO oraz Dominika Kasprzyk z III LO.

Realizacja projektu, który zaistniał w połowie listopada założeniem strony internetowej, przewiduje różne formy działania do 26 marca. Uczniowie Piątki w Centrum Dialogu Obywatelskiego organizują cykliczne warsztaty (co 2 tygodnie) z zakresu rozwoju umiejętności interpersonalnych „Coachowisko w realu”, na których poruszane są tematy dotyczące pewności siebie, asertywności, zarządzania czasem, przekonań, wartości.

Na stronie internetowej można przeczytać przeprowadzone przez nich wywiady np.: z Gillesem Chamboraine modelem, podróżnikiem, trenerem medytacji, z Jadwigą Kauder podróżniczką, coachem, mentorem, ambasadorką Work Life Balance, doradcą biznesowym, czy z pasjonatkami tańca towarzyskiego Agatą Brzozowską i Małgorzatą Idzik.

Twórcy projektu serdecznie zapraszają wszystkich na konferencję podsumowującą pt. „Odkryj w sobie moc” podczas targów edukacyjnych, 9 marca w godz. 10-14.
Młodzież będzie mogła wysłuchać wykładów i uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez certyfikowanych coachów i trenerów. Tematyka wykładów znajduje potwierdzenie w założeniach programowych „ Kuźni Pasji”: „Odnajdź w sobie moc” - wykład Iwony Bednarek, „Inteligencja emocjonalna” - wykład Jarosława Gibasa,” Kaizen” - wykład Małgorzaty Weres, „Credo życiowe” - wykład Jadwigi Kander.

Tematyka wykładów ma na celu zarazić młodzież pragnieniem odnalezienia w sobie pasji, oderwać od telewizora, komputera, telefonu, czy jałowego spędzania czasu, bo najlepsze, co można ofiarować współczesnemu człowiekowi, to czas, w ramach którego podjąć może konstruktywne dla swojej przyszłości działania.

- “Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu”. Znalazłam potwierdzenie słów Henri Bergsona czytając stronę www.kuzniapasji.pl założoną przez moich uczniów - mówi Beata Janyszek, wychowawczyni trójki uczniów z klasy I B w PLO Nr V w Opolu. - Byłam zdumiona ciekawością świata, alternatywnym poszukiwaniem siebie, a zdziwienie przerodziło się w pokrzepiającą refleksję, że kto szuka, ten na pewno znajdzie, kto znajdzie, zarazi zdobyczą innych - podsumowuje działania uczestników projektu społecznego ”Zwolnieni z teorii”.

Młody Czytelniku - jeśli nie wiesz, jaki wybrać fakultet, co zdawać na maturze, co studiować, jeśli nie odkryłeś w sobie pasji - wejdź na stronę internetową www.kuzniapasji.pl, przyjdź 9 marca do CKW w Opolu na wykłady, weź udział w warsztatach, a być może powiesz: „Przyszedłem, zobaczyłem… odnalazłem siebie”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska