Opolski Park Sportu na finiszu. Miasto szuka sponsora tytularnego dla obiektu

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Opolski Park Sportu na finiszu. Miasto poszukuje sponsora tytularnego dla obiektu
Opolski Park Sportu na finiszu. Miasto poszukuje sponsora tytularnego dla obiektu UM Opole
Kompleks sportowy powstały w miejscu hali Cieplak jest na ukończeniu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił konkurs na sponsora tytularnego obiektu.

Budowa Opolskiego Parku Sportu rozpoczęła się w sierpniu 2019 roku od rozbiórki Cieplaka. W jego miejscu od podstaw wybudowano nową, wielofunkcyjną halę sportową. Możliwe jest tam rozgrywanie meczów futsalu, koszykówki czy siatkówki. Do tego dochodzi szereg pomieszczeń, które mają być domem m.in. dla klubów sportów walki.

Wyróżnikiem obiektu jest bieżnia podwieszona pod jego dachem. Znalazło się tam też miejsce na sporą ściankę wspinaczkową. W hali są też sauny.

Budowa pochłonęła 38 mln złotych (w tym około 8 mln zł dofinansowania przyznanego przez ministerstwo sportu).

Za te pieniądze w sąsiedztwie hali zrealizowano też boisko piłkarskie Orlik, a także boisko wielofunkcyjne z bandami, na którym w sezonie zimowym ma działać lodowisko. Do tego dochodzi rowerowy pumptrack, skatepool oraz plac zabaw.

- Nasza perełka już prawie gotowa, czas na to, by znalazł się jej sponsor tytularny. Ogłaszamy zatem konkurs. Partner, którego obiekt będzie nosił nazwę, z pewnością nie będzie żałował - stwierdza Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Za wybór sponsora odpowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Z ogłoszenia wynika, że podmiot, który go wygra, będzie mógł umieścić swoją nazwę w pierwszym bądź drugim członie nazwy Opolskiego Parku Sportu.

Do tego dochodzi oznakowanie na zewnątrz konstrukcji oraz w jej wnętrzu, a także zamieszczanie stosownych informacji w materiałach promocyjnych.

Umowa ma być zawarta na okres co najmniej pięciu lat. Jej ostateczna treść ma być ustalona w toku negocjacji. To samo tyczy się kwestii tego, czy opłata sponsorska będzie poniesiona przez zwycięski podmiot z góry za cały okres jej trwania, czy też podzielona na roczne raty.

MOSiR nabór zgłoszeń prowadzi do 27 kwietnia. Do końca maja ogłoszony ma być wybór najkorzystniejszej oferty, a do lipca podpisana umowa.

Przypomnijmy, że tytularnego sponsora ma już sąsiednia hala Okrąglak - Stegu Arena.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska