Opolski Park Sportu. Podstawa konstrukcji podwieszanej bieżni gotowa. "To pierwsza taka konstrukcja w Polsce"

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Opolski Park Sportu - w hali jest już podstawa podwieszanej bieżni. Po świętach rozpocznie się instalacja pokrycia dachowego oraz prace przy elewacji i szklanych fasadach.
Opolski Park Sportu - w hali jest już podstawa podwieszanej bieżni. Po świętach rozpocznie się instalacja pokrycia dachowego oraz prace przy elewacji i szklanych fasadach. Piotr Guzik
Prace na budowie Opolskiego Parku Sportu idą pełną parą. Wewnątrz jest już podstawa konstrukcji powieszanej bieżni. Po Wielkanocy rozpocznie się układanie pokrycia dachowego oraz prace przy elewacji i szklanej fasadzie budynku.

Jeszcze kilka tygodni temu bez problemu można było zobaczyć to, co dzieje się wewnątrz nowej hali sportowej powstającej w miejscu Cieplaka. Budowlańcy szybko jednak wykonali wszystkie ściany i nie da się już tak swobodnie obserwować postępów w pracach.

od 16 lat

Tymczasem w hali dzieje się całkiem sporo. Na ukończeniu jest konstrukcja wyróżnika architektonicznego obiektu: podwieszanej bieżni.

Czegoś takiego do tej pory w Polsce nie było i jest to jedno z pierwszych takich rozwiązań na świecie - mówi Marek Grzelak, inżynier kontraktu z firmy Mirbud, wykonawcy Opolskiego Parki Sportu.

- Wkrótce wykonany będzie strop zespolony bieżni. Pomiędzy elementami podkonstrukcji ułożona będzie blacha, a niej pręty zbrojeniowe. Całość pokryje 15-centymetrowa warstwa betonu. W dalszych etapach ułożona będzie na nim ostateczna nawierzchnia bieżni - opisuje.

Po Wielkanocy rozpocznie się montaż dachu hali. Trwają ostatnie prace przy konstrukcji stalowej, na której ułożona będzie blacha trapezowa.

- W budynku poprowadzone są już instalacje elektryczna i wentylacyjna. Po świętach rozpoczną się prace przy elewacji hali oraz montaż szklanych elementów fasady - wylicza Marek Grzelak.

Budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie trwa od nieco ponad roku. Na zdjęciach z lotu ptaka widać stopień zaawansowania poszczególnych elementów inwestycji. Więcej informacji na kolejnych slajdach.

Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie. Inwestycja gotowa w 30...

Oprócz nowej hali sportowej na Opolski Park Sportu złożą się dwa boiska - jedno do piłki nożnej, drugie wielofunkcyjne z bandami i możliwością zamieniania go w lodowiska w miesiącach zimowych - oraz rowerowy pumptrack.

- Pracujemy już przy podbudowie boisk i pociągnięciu do nich wszystkich potrzebnych sieci - stwierdza przedstawiciel firmy Mirbud.

W samej hali na dalszych etapach powstać ma ścianka wspinaczkowa, pojawi się też wyposażenie umożliwiające uprawianie koszykówki, futsalu, piłki ręcznej i siatkówki. Odrębne pomieszczenia, od strony ulicy Wodociągowej, przewidziano dla klubów sportów walki.

Według harmonogramu, inwestycja warta 38 mln zł ma być zakończona jesienią 2021 roku. Pytany o ogólny postęp w realizacji robót, Marek Grzelak odpowiada, że prace wyprzedzają harmonogram inwestycji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska