Piast Gliwice - Odra Opole 2-0

Niedzielnym meczem z liderem II ligi - Piastem w Gliwicach Odra Opole rozpoczyna drugą rundę rozgrywek. fot. Archiwum
Bramki dla gospodarzy strzelili Kędziora i Wróbel. Opolanie byli zespołem słabszym.

Piast Gliwice - Odra Opole 2-0 (2-0). Bramki: 1-0 Kędziora - 1', 2-0 Wróbel - 34'

Piast: Kasprzik - Żyrkowski, Widuch, Banaś, Michniewicz - Podgórski (90. Mizgajski), Kompała, Gamla, Chylaszek - Wróbel (66. Kukulski), Kędziora (90. Kapusta).

Odra: Feć - Surowiak, Ganowicz, Nakielski, Janicki - Błażejewski, Copik (81. Kubik), Tracz, Piegzik - Bajera, Enyinnaya.

Odra Opole przegrywała już w 1. minucie. Z prawego skrzydła dośrodkował wówczas Adam Kompała, a Wojciech Kędziora zdobył bramkę na 1-0.

Drugiego gola w 34. minucie strzelił Wróbel. Błąd popełnili nasz bramkarz i obrońcy, a napastnik Piasta skierował piłkę do siatki w sporym zamieszaniu na polu karnym.

Odra Opole przede wszystkim nie stwarzała dogodnych okazji bramkowych. Dwukrotnie spudłował strzałami głową, a raz z dystansu Tracz. Gospodarze oprócz zdobytych goli mieli jeszcze szanse na kolejne. Bez zarzutu spisał się jednak w naszej bramce Feć, broniąc strzał Kukulskiego oraz w sytuacjach sam na sam z Kompałą i Kędziorą. Z kolei po uderzeniu Wróbla bramkarza wyręczyli obrońcy Odry.

Więcej o meczu > w poniedziałek w "Nowej Trybunie Opolskiej"