Pierwsza porażka Olimpu Grodków w 2 lidze

Rafał Świerczyński był jednym z najjaśniejszych punktów w drużynie Olimpu.
Rafał Świerczyński był jednym z najjaśniejszych punktów w drużynie Olimpu. Sławomir Jakubowski
Pogromcą naszych piłkarzy ręcznych okazała się Forza Wrocław.

Grodkowianie przegrali w stolicy Dolnego Śląska dość wyraźnie, bo 24-30.

Losy rywalizacji poniekąd ustawił bardzo słaby początek w wykonaniu naszego zespołu, który przystępował do spotkania jako lider tabeli. Nim mecz na dobre się rozkręcił, już przegrywał on 1-5. Został zatem niemal od razu zmuszony do gonienia wyniku. Choć w pewnym momencie przegrywał tylko dwoma bramkami (4-6), jeszcze przed przerwą wrocławianie ponownie podkręcili tempo i na półmetku odzyskali zaliczkę wypracowaną w początkowych fragmentach spotkania.

Widząc słabszą dyspozycję kilku podstawowych zawodników, trenerski duet Olimpu Piotr Mieszkowski - Grzegorz Malinowski dał szansę kilku rezerwowym. Ta decyzja przyniosła efekty, ponieważ na niespełna kwadrans nasz zespół przegrywał tylko 21-23. Jego grę w szczególności pociągnął Rafał Świerczyński, któremu dzielnie pomagał Dawid Mierzwiński. W ostatnich minutach znowu jednak swoją wyższość tego dnia pokazali rozpędzeni gospodarze.

Forza Wrocław - Olimp Grodków 30-24 (16-12)
Olimp: Młoczyński, Skrzyczewski, Muszak - Maciejewski 2, Koszyk, Żubrowski 3, Kolanko 1, Chmiel 6, Prokop 4, Starczewski, Świerczyński 6, Mierzwiński 2, Ogorzelec, Urban, Turyniewicz, Hertel. Trener Piotr Mieszkowski.