Pierwsze zimowe sparingi za Corotop Gwardią Opole i Odrą Opole. Obie drużyny zwyciężyły

Okres sprawdzianów formy już rozpoczęły zarówno w Corotop Gwardii Opole, jak i Odrze Opole. Wiktor Gumiński
Od wygranej w meczu kontrolnym rozpoczęli swoje przygotowania do drugiej części sezonu piłkarze ręczni Corotop Gwardii Opole i piłkarze nożni Odry Opole.

Szczypiorniści Gwardii zmierzyli się w Stegu Arenie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, czyli rywalem, z którym zakończyli ligowe zmagania w 2023 roku. Tak jak i w rozgrywkach Orlen Superligi, tak i tym razem okazali się lepsi, triumfując 31:28 (w grudniowym meczu o punkty wygrali 32:30).

Opolanie w tej potyczce musieli sobie poradzić między innymi bez swojego lidera, środkowego rozgrywającego Piotra Jędraszczyka, który aktualnie przebywa z reprezentacją Polski na mistrzostwach Europy w Berlinie. Jednak już niedługo, ponieważ po dwóch wysokich porażkach z Norwegią oraz Słowenią (kolejno 21:32 i 25:32), biało-czerwoni stracili szansę na awans do drugiej rundy. Pozostało im do rozegrania tylko spotkanie o honor z Wyspami Owczymi.

1-ligowi piłkarze nożni Odry Opole otworzyli natomiast serię zimowych gier kontrolnych od wygranej 4:0 nad 3-ligową Ślęzą Wrocław. Strzelanie w spotkaniu, które zostało rozegrane w Centrum Sportu w Opolu, rozpoczął w 21. minucie Din Sula. Reszta bramek padła już w drugiej połowie. Wtedy to do siatki piłkę posłali Tomas Mikinic (62. minuta, z rzutu karnego), Marcel Sluga (72. minuta) oraz Adrian Purzycki (74. minuta).

Pierwszą połowę Odra zagrała w ustawieniu: Haluch – Spychała, M. Kamiński, W. Kamiński, Szrek – Antczak, Niziołek, Wróbel, Sarmiento, Galan - Sula. W 30. minucie Artura Halucha w bramce zastąpił Józef Burta.

Roszada w bramce wynikała z zaplanowanej rotacji, ponieważ w drugiej połowie swoje 30 minut dostał również trzeci golkiper opolan, Adam Wójcik.

Po przerwie opolski zespół wystąpił zatem w składzie: Burta (60. Wójcik) – Mikinic, Żemło, Piroch, Pikk – Osipiak, Purzycki, Urbańczyk, Hebel, Surzyn – Sluga.