Piłka nożna. Start Namysłów klubowym mistrzem Opolszczyzny żaków

Start Namysłów
Start Namysłów Organizator
Na stadionie miejskim w Namysłowie odbyły się Klubowe Mistrzostwa Opolszczyzny żaków w kategoriach wiekowych do lat 8 i 9. W imprezie wystąpiło 12 najlepszych klubów oraz akademii piłkarskich naszego województwa.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów, a z każej awans do fazy medalowej uzyskiwały ekipy z miejsc 1-3, zaś pozostałe walczyły o miejsca 7-12.W pierwszej fazie turnieju mecze trwały po 13 minut, natomiast w rundzie finałowej było to 9 minut, a całe rozgrywki odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach.

Większość meczy była bardzo wyrównana i często jedna bramka decydowała o losach spotkania.Zespoły walczące w grupie medalowej toczyły ze sobą pasjonujące pojedynki, stojące na bardzo wysokim poziomie, co podkreślali licznie zgromadzeni kibice i opiekunowie uczestnikó. W meczach tych nie brakowało walki, pasji, ale też pięknych zagrań oraz bramek.

I tak po blisko 8 godzinach rywalizacji mistrzem Opolszczyzny żaków została drużyna Startu Namysłów. Podopieczni Kamila Bilińskiego wyprzedzili o punkt MGOKiS Praszka, prowadzony przez Cezarego Pinkosza, a brązowe medale zawisły na szyjach piłkarzy Rodła Opole (trener Grzegorz Bryłka). Rodło uzyskało taką samą liczbę punktów co ekipa z Praszki, w bezpośrednim meczu padł remis, ale to MGOKiS miał lepszy bilans bramkowy.

Najlepszym piłkarzem mistrzostw w głosowaniu trenerów została Dominika Romaniuk ze Startu Namysłów, królem strzelców - Tomasz Chornatkiewicz (13 bramek) z MKS-u Gogolin,a najlepszym bramkarzem wybrano Franciszka Debernego z Rodła Opole.

Zwycięska drużyna Startu wystąpiła w składzie: Wąsik, Bryła, Klim, Czuczwara, M. Romaniuk, Spór, Borczyk, Ostolski, Boba, D. Romaniuk, Leszczyński, Furmański.