Piłkarska 3 liga: Ruch Zdzieszowice - Olimpia Kowary 4-3

Po dwóch bramkach w sobotnim spotkaniu Dawid Czapliński liczy na przełamanie.
Po dwóch bramkach w sobotnim spotkaniu Dawid Czapliński liczy na przełamanie. Sławomir Jakubowski
W ostatnich minutach miejscowi omal nie zaprzepaścili dorobku, na który pracowali przez niemal całe spotkanie.

Gdy w 65 min Dawid Czapliński zdobył czwartą bramkę, chyba nikt nie był w stanie przewidzieć faktu, że miejscowi wygrają minimalnie, a widzowie będą opuszczać trybuny zniesmaczeni. Tego co stało się w ostatnich minutach nie byli w stanie zrozumieć sami zawodnicy. – Mecz nie trwa 80 minut, tylko 90, a z doliczonym przez sędziego czasem gry, trwa niekiedy 95 minut – podkreślał bramkarz „Zdzichów” Grzegorz Kleemann. – Trochę to było dziecinne z naszej strony, że pozwoliliśmy na zmianę wyniku z 4-0 na 4-3. Widać zabrakło nam koncentracji. Choć zawodnicy przyjezdni dobrze uderzali, to do siebie też mogę mieć jakieś pretensje. Jeżeli jest bramkarz w bramce, to coś tam musi bronić, coś tam musi wyłapywać.

Do 83 min Ruch był drużyną zdecydowanie lepszą. Miejscowi wyprowadzali szybkie, składne ataki, a rywalom szczególnie we znaki dawał się aktywny Dariusz Zapotoczny. W 38 min swoją pierwszą bramkę w barwach „Zdzichów” zdobył Wieczorek. Ostre strzelanie rozpoczął po przerwie Michał Bachor. W swoim stylu celnie uderzył głową po dobrym dośrodkowaniu Denisa Sotora.

Następnie dwa razy trafił Czapliński, dla którego to dopiero drugie i trzecie trafienie w bieżących rozgrywkach. – Mam nadzieję, że to już takie prawdziwe przełamanie z mojej strony – cieszył się Czapliński. - Szkoda, że trochę odpuściliśmy końcówkę. Te trzy bramki straciliśmy zbyt łatwo.

Ruch Zdzieszowice – Olimpia Kowary 4-3 (1-0)

1-0Wieczorek – 38., 2-0 Bachor – 47., 3-0 Czapliński – 53., 4-0 Czapliński – 65., 4-1 Zieliński – 83., 4-2 Vitolnieks – 86., 4-3 Baszak – 90.

Ruch: Kleemann – Kiliński (89. Weremko), Bachor, Kostrzycki, Nowak – Sotor (63. Szatkowski), Wieczorek, Damrat (77. Wanat), Czajkowski, Zapotoczny – Czapliński. Trener Adam Nocoń

Olimpia: Smołuch – Kraiński (46. Gałach), Smoczyk, Kosmacovas, Chajewski – Gargas (69. Vitolnieks), Bębenek (69. Michałek), Zieliński, Zatylny, Jaros – Baszak. Trener Aleksiej Tiereszczenko

Sędziował: Ireneusz Sipiora (Prudnik).
Żółte kartki: Kiliński, Zapotoczny – Chajewski, Kosmacovas, Zieliński, Zatylny.