Piotr Duda na walnym zjeździe delegatów opolskiej "S". Mówił o referendum ws. Zielonego Ładu i likwidacji zakładu w Zawadzkiem

TOM
Obrady 31. walnego zgromadzenia delegatów opolskiej "S" zorganizowano na Górze św. Anny.
Obrady 31. walnego zgromadzenia delegatów opolskiej "S" zorganizowano na Górze św. Anny.
Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda był gościem 31. Walnego Zjazdu Delegatów Śląska Opolskiego. Wspierał opolskich związkowców, mówił o zagrożeniach związanych z tzw. Zielonym Ładem a także odniósł się do zapowiedzi ściągania krzyży w przestrzeni publicznej.

31. Walny Zjazd Delegatów NZZS "Solidarność" Śląska Opolskiego zorganizowano w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Najważniejsze coroczne zebranie opolskich związkowców spotkanie zdominowała informacja o zamknięciu działalności Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem, wskutek czego pracę straci prawie pół tysiąca osób.

O tym mówił przewodniczący opolskiej "S" Dariusz Brzęczek.

- Wiedzieliśmy, że sytuacja spółki się pogarsza, ale jako związek wielokrotnie alarmowaliśmy, że jej niedoinwestowanie może mieć katastrofalne skutki - mówił Dariusz Brzęczek.

Gościem specjalnym zjazdu był Piotr Duda, Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Zapewniał o wsparciu dla pracowników zakładu w Zawadzkiem. Poruszył także wiele bieżących problemów przed jakimi może stanąć za chwil wiele innych opolskich i polskich firm. Do nich zaliczył między innymi ustalenia tzw. "Zielonego Ładu". Podkreślał, że jego założenia są bardzo niekorzystne dla krajowej gospodarki. Przypomniał, że związek zbiera podpisy pod referendum w tej sprawie.

- Utrudnia nam się zbieranie podpisów pod referendum. Między innymi w Gdańsku, w mateczniku "Solidarności" - mówił Piotr Duda. Dodał, że "jeśli rządzącym uda się w imię Zielonego Ładu zniszczyć rolnictwo, skutki tego odczują wszyscy".

Piotr Duda podkreślił także, że związkowcy nie zgadzają się na usuwanie krzyży z przestrzeni publicznej, co ogłosił niedawno m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Mówił także o zmianach w Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych czy zwiększeniu ochrony działaczy związkowych.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska