Na Opolszczyźnie można grać w golfa. W Kamieniu Śląskim otwarto 18-dołkowe pole golfowe

Anna Gryglas
Anna Gryglas
W Kamieniu Śląskim działa już jedyne na Opolszczyźnie profesjonalne, pełnowymiarowe 18-dołkowe pole golfowe.
W Kamieniu Śląskim działa już jedyne na Opolszczyźnie profesjonalne, pełnowymiarowe 18-dołkowe pole golfowe. Anna Gryglas
18 dołków pozwala na rozgrywanie profesjonalnych turniejów. Do Opolskiego Klubu Golfowego należy już 80 członków. Ale z pola golfowego w Kamieniu Ślaskim mogą korzystać wszyscy chętni, także ci, którzy po raz pierwszy trzymają w ręku kij golfowy.

Karolinka Golf Park to pełnowymiarowe, 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej, jedyne takie miejsce w województwie opolskim. Jest zlokalizowane w przepięknym Kamieniu Śląskim przy ul. Lotniczej 4, zaledwie 20 minut drogi od Opola. Budowa pierwszych 9 dołków zakończyła się w 2018 roku. W piątek (14 czerwca) to do użytku oddano kolejną "dziewiątkę".

Efekt jest taki, że od teraz na obiektach Karolinka Golf Park można będzie rozgrywać zawody najwyższej rangi takie jak mistrzostwa Polski czy turnieje międzynarodowe. Ale to nie jedyna zaleta tego miejsca. Samo pole prezentuje się niesamowicie. To oaza relaksu - 72 hektary powierzchni usytuowane w przepięknej okolicy.

O jego wyjątkowości stanowi - co podkreślają pomysłodawcy - zagospodarowanie istniejącego terenu ze starymi drzewami leśnymi i owocowymi. Dzięki temu pole wygląda tradycyjnie, a gracze mogą odpoczywać w cieniu. Nasadzenia co prawda utrudniają grę, dzięki czemu staje się ona także bardziej atrakcyjna.

Sama inwestycja jest warta miliony złotych. Powstała w pobliżu samochodowego toru wyścigowego, Zespołu Turystyczno-Wypoczynkowego Sebastianeum Silesiacum prowadzonego przez Caritas Diecezji Opolskiej i nieopodal centrum wsi Kamień Śląski.

- To bardzo ważne wydarzenie w polskim golfie. Nasze pole jest jednym z niewielu nowych pól, które powstało w Polsce, w ciągu ostatnich pięciu lat. Teraz musimy odczekać 2-3 lata, żeby to pole dojrzało. Mamy plan poprawy tej „starej” dziewiątki i powali myślimy także o wybudowaniu kolejnej - zdradza Joachim Duda, przewodniczący Rady Nadzorczej i wspólnik Opolskiego Klubu Golfowego.

Skąd pomysł na taką inwestycję?

- W golfa gram od 25 lat. Poznałem tutaj ludzi, którzy grają w golfa i kochają ten sport. Na początku założyliśmy stowarzyszenie i po jakimś czasie doszliśmy do wniosku, że nie będziemy się już dłużej tułać po Polce i trzeba coś samemu wybudować. Efekt mamy po sześciu latach - opowiada Joachim Duda.

Opolski Klub Golfowy działa na Opolszczyźnie od kilkunastu lat. Na początku był klubem bez pola. Wtedy grupa paru zapaleńców skrzyknęła się i rozpoczęła realizację swojej wizji. Efekt był taki, że w 2018 roku otwarto pole 9-dołkowe. Potem zimą 2020 roku powstał nowoczesny dom klubowy o powierzchni około 600 m. kw, wyposażony w profesjonalne zaplecze dla golfistów, recepcję, sklep Pro-shop oraz restaurację. Cztery lata później pojawiła się kolejna "dziewiątka".

Z powstania pola cieszą się także lokalne władze.

- Taka inwestycja na terenie naszej gminy to prestiż. Nie ma na terenie naszego województwa, ani w okolicy nie ma pola golfowego, a moim zdaniem, w porównaniu z tymi, które w ogóle funkcjonują na terenie południowej Polski, to tutaj jest najładniejsze. Bardzo nas cieszy także fakt, że właściciele pola golfowego są bardzo otwarci na współpracę z lokalną społecznością, zwłaszcza z najmłodszymi – mówi Krzysztof Reinert, burmistrz Gogolina.

Co ważne pole jest otwarte i mogą tutaj grać nie tylko członkowie klubu, ale także osoby niezrzeszone. Na miejscu można uzyskać także tzw. „zieloną kartkę”, która uprawnia do samodzielnej gry w golfa.

Filip Naglak, dyrektor sportowy w Karolinka Golf Park podkreśla, że golf nie jest dyscyplina sportu zarezerwowaną tylko dla ludzi zamożnych czy przedstawicieli wielkiego świata.

- Na całym świecie uprawia ta dyscyplinę ok. stu milionów ludzi. Dlatego to sport dla każdego. Powiem więcej jest tańszy niż narciarstwo. Także wiek nie stanowi tutaj żadnej przeszkody. Mówi się, że to gra dla ludzi od 3 do 103 lat - mówi.


Gra w golfa jest idealna dla serca

- Przejście osiemnastu dołków, które można tutaj grać to marsz co najmniej 12 kilometrów - mówi Naglak.

Koszt gry to w zależności od dnia od 200 do 280 zł. Roczne członkostwo w klubie kosztuje 5,5 tysiąca złotych.

Jak gracze oceniają pole?

- Jeszcze nie przeszedłem wszystkich dołków, ale moje pierwsze wrażenia są takie, że to jest poziom światowy – mówi Andrzej Madej, który pochodzi z Mielca, a aktualnie mieszka w USA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska