Plan budowy amfiteatru

Redakcja
  • zmianę zadaszenia nad sceną, które zostanie odtworzone w takiej samej konstrukcji stalowej. Ten sam schemat geometryczny zostanie powiększony o ok. 2 m. Ma to służyć zwiększeniu nośności dachu, do którego podłączone są systemy oświetleniowe i nagłaśniające. Podniesienie tej konstrukcji nie będzie zauważalne dla widza i nie przesłoni widoku na Wieżę Piastowską
  • przebudowę widowni i dobudowę tarasów dla widzów-foyer wraz z pomieszczeniami przeznaczonymi na wystawę stałą Muzeum Polskiej Piosenki.
  • powierzchnia sceny będzie zmienna i wyniesie minimalnie 320 m2 przy wielkości fosy dla orkiestry 100 m2. Przednia część sceny będzie wybudowana za pomocą podestów scenicznych. Po ich obniżeniu lub zdemontowaniu powstanie orkiestron – fosa orkiestrowa.
  • Magazyny pod sceną będą dostępne z zewnątrz poprzez fosę orkiestrową. Przebudowa sceny nie naruszy istniejącego budynku MOK-u.
  • Widownia zostanie zmieniona z ziemnej na betonową prefabrykowaną. Na widowni zaprojektowano 35 rzędów. Odległość między ławkami będzie wynosiła 80 cm. Przyjęto 50 cm długości ławki na osobę.
  • Uzyskano 3545 miejsc na widowni w tym 1000 zadaszonych. Na balkonie znajdować się będzie 245 miejsc. Razem liczba ta wyniesie 3790. Przebudowa nie zwiększy ilości miejsc na widowni, lecz dostosuje ją wraz z technologią organizacji widowni do obowiązujących norm.
  • Budynek sanitariatów i projektorni zostanie rozebrany. Dla prawidłowej obsługi widzów zaprojektowane zostały dwa tarasy o wymiarach 100 x 20 m ułożone jeden nad drugim na koronie wału oraz trakt – promenadę w formie wydłużonego prostokąta, wyciętego półkoliście zgodnie z linią miejsc na widowni.
  • W foyer na obrzeżach widowni uzyskuje się powierzchnię rekreacyjną z punktami gastronomicznymi – w formie boksów zamykanych i pokrytych taflami szklanymi.
  • Przebudowane zostaną także schody prowadzące na koronę wału. Dobudowany będzie również reprezentacyjny hol wejściowy ze schodami, windą, kasami, kompleksem toalet i pomieszczeniami użytkowymi.
  • W trakcie trwania Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki cały górny taras może być użytkowany wyłącznie przez ekipy realizujące transmisje. Na tarasie tym można oglądać panoramę miasta we wszystkich kierunkach. Projektowane tarasy są otwartymi, wiszącymi platformami i mogą być wykorzystywane do organizowania różnych przedsięwzięć jak wernisaże, wystawy czy bankiety.
  • emisja bez ograniczeń wiekowych
    Wideo

    Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

    Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!

    Polecane oferty

    Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska