PlusLiga. Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzirzyn-Koźle 3:0

Paweł Sładek
Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (29:27, 25:19, 26:24) Wiktor Gumiński
Miała być reklama siatkówki, a wyszedł teatr jednego aktora. Asseco Resovia Rzeszów wygrała z zagubioną Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:0.

Hitowe starcie 7. kolejki PlusLigi nie mogło być inne, niż spotkanie aktualnych mistrzów Polski z drużyną, która do tej pory wygrała wszystkie swoje mecze w siatkarskiej elicie. Seria Resovii nie została przerwana również i tym razem, a ZAKSA przegrała swój trzeci mecz w tym sezonie.

Resovia rozpoczęła idealnie, bo od trzech punktów z rzędu przy zagrywce Toreya Defalco. Już w początkowej fazie gry byliśmy świadkami punktowych zagrywek i bloków, co zwiastowało ciekawe i nieoczywiste rozwiązania obu ekip. Rzeszowianie kilkukrotnie wychodzili na trzypunktowe prowadzenie, w dużej mierze dzięki świetnej postawie w drugim z ww. elementów siatkarskiego rzemiosła. Mimo znacznej przewagi Resovii (20:15, 24:21), ZAKSA zdołała doprowadzić do bardzo emocjonującej końcówki, w której jednak po grze na przewagi triumfowała drużyna gospodarzy.

O tak zaciętym pojedynku nie było natomiast mowy w drugim secie. Podobnie jak w pierwszym, przez większość rywalizacji zespół gospodarzy miał kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, ale tym razem objawiło się również na tablicy wyników (18:13). Z czasem powtórzył się rezultat 20:15, jednak o emocjonującym finiszu nie było mowy.

Defalco, który był głównym aktorem środowego meczu, bardzo dobrze rozpoczął również trzecią odsłonę. Jego zagrywki pozwoliły zbudować wynik 4:0, a Resovia nie zamierzała się zatrzymywać. Jej kontrola ulatywała jednak z każdą akcją. Mimo solidnego prowadzenia (16:11), kędzierzynianie zdołali doprowadzić do remisu 18:18, a po chwili również wyjść na prowadzenie 20:19. Na szczęście dla sympatyków miejscowej ekipy, Resovia zdołała zakończyć ten mecz w trzech setach, choć i tym razem byliśmy świadkami gry na przewagi.

Resovia: DeFalco, Bucki, Kozamernik, Kochanowski, Drzyzga, Cebulj, Zatorski (libero) oraz Muzaj, Kędzierski, Potera
ZAKSA: Janusz, Kaczmarek, Żaliński, Kalembka, Śliwka, Paszycki, Shoji (libero) oraz Kluth, Wiltenburg, Staszewski