PlusLiga. PSG Stal Nysa mocno weszła w mecz z Jastrzębskim Węglem, ale dało jej to tylko seta

Atakujący PSG Stali Nysa Maciej Muzaj rozegrał bardzo dobry mecz, ale punktów jego drużynie to nie dało. Wiktor Gumiński
Siatkarze PSG Stali Nysa dobrze rozpoczęła wyjazdowe spotkanie 16. kolejki PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, ale ostatecznie ulegli mu 1:3.

Zadanie nysanie mieli bardzo trudne, bo mierzyli się z aktualnym liderem ligowej tabeli, który do tej pory w PlusLidze przegrał jedynie dwukrotnie. Mimo to do rywalizacji przystąpili bez kompleksów, za co w pierwszym secie odebrali nagrodę.

Wtedy to siatkarze z Nysy znakomicie zaprezentowali się przede wszystkim w ataku. Szczególnie znakomicie spisywał się atakujący Maciej Muzaj, który zresztą wysoką formę utrzymał przez całe spotkanie (zakończył zawody z dorobkiem 26 punktów). Gospodarze wyglądali, jakby nie spodziewali się tak dużego oporu ze strony Stali i to ona zaczęła mecz od wygranej 25:20.

W kolejnych trzech partiach faworyt z Jastrzębia-Zdroju już się jednak przebudził i nie dał nyskiej ekipie większych szans. Wszystko co dobre zaczęło się dla Jastrzębskiego od poprawy poczynań w polu serwisowym. Problemy gości w przyjęciu przekładały się następnie na spadek jakości również w pozostałych elementach. Sami też nie byli w stanie wystarczająco dobrze odpowiedzieć zagrywką, przez co nie mieli już wiele do powiedzenia.

Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:15)
Jastrzębski: Toniutti (1 pkt), Fornal (13), Huber (11), Patry (17), Szymura (15), Gladyr (7), Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sclater.
Stal: Zhukouski (1 pkt), El Graoui (5), Kramczyński, Muzaj (26), Gierżot (16), Zerba (6), Dembiec (libero) oraz Kapica (1), Abramowicz (2), Kosiba, Włodarczyk (3), Szczurek.