Po rozbudowie ulicy Niemodlińskiej mieszkańcy nie mają jak skręcić w stronę centrum Opola. "Nadkładamy wiele kilometrów"

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Wyjazd na ul. Niemodlińską z okolicy bloków nr 42-44-46-48 jest możliwy wyłącznie w prawo. Mieszkańcy chcieliby, aby powstała tam sygnalizacja świetlna taka, jak na skrzyżowaniu tej drogi z Dambonia.
Wyjazd na ul. Niemodlińską z okolicy bloków nr 42-44-46-48 jest możliwy wyłącznie w prawo. Mieszkańcy chcieliby, aby powstała tam sygnalizacja świetlna taka, jak na skrzyżowaniu tej drogi z Dambonia. Piotr Guzik
Mieszkańcy budynków przy ul. Niemodlińskiej 42-44-46-48 od czasu rozbudowy tej drogi nie mają możliwości wyjazdu w stronę centrum. - Od dłuższego czasu zabiegamy o to, aby miasto wykonało tu sygnalizację świetlną, ale miejskie służby nas ignorują - skarżą się.

Poszerzenie ulicy Niemodlińskiej do czterech pasów ruchu ukończono blisko dwa lata temu. Od tego mieszkańcy niewielkiego osiedla, w blokach o numerach 42-44-46-48 nie mają już możliwości skręcenia w lewo, w stronę centrum Opola. Na wyjeździe z ich terenu stanął znak nakazu skrętu w prawo, w stronę skrzyżowania ul. Niemodlińskiej z Wojska Polskiego oraz Hallera.

- Teoretycznie można byłoby skręcić w którąś z tych dwóch ulic, a następnie próbować zawrócić i skierować się w stronę centrum Opola. Problem jest jednak taki, że w godzinach porannych wszystkie te trasy są zakorkowane. Dlatego zmuszeni jesteśmy nadkładać wiele kilometrów, próbując dojeżdżać do centrum kierując się na ulice Prószkowską czy Krapkowicką. Ale i na nich sytuacja jest niewiele lepsza - argumentuje jedna z mieszkanek osiedla przy ul. Niemodlińskiej 42-44-46-48.

Kobieta podkreśla, że wraz z sąsiadami od dłuższego czasu zabiegają o to, aby miasto zamontowało na wyjeździe z osiedla sygnalizację świetlną na wzór tej, która powstała na skrzyżowaniu ulicy Niemodlińskiej z Dambonia. Wcześniej kierowcy wyjeżdżający z tej drugiej ulicy w lewo musieli przejeżdżać przez dwa pasy ulicy Niemodlińskiej, przez co często dochodziło tam do wypadków.

- Rozumiem, że za tą zmianą przemawiały względy bezpieczeństwa. Nie rozumiem natomiast dlaczego takich samych świateł nie można wykonać na wyjeździe z naszego osiedla. Szczególnie, że światła w pobliżu i tak już są, ponieważ jest tam przejście dla pieszych. To tylko kwestia domontowania kilku sygnalizatorów - uważa opolanka.

Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik urzędu miasta, nie pozostawia jednak żadnych wątpliwości. - Na obecną chwilę nie ma planów, aby zmienić tak organizację ruchu - stwierdza.

- Wyjazd z tego osiedla w ul. Niemodlińską musi być możliwy tylko w prawo, bowiem inaczej byłoby tam niebezpiecznie. Z kolei montaż dodatkowej sygnalizacji wcale nie jest taki prosty, ponieważ mógłby skutkować pogorszeniem płynności ruchu na ul. Niemodlińskiej - argumentuje.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska