Pod znakiem nowości

Notowała Maria Szylska
Wiosna sprzyja remontom, modernizacjom, budowom. Jakie nowości na ten sezon przygotowali producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych? - zapytaliśmy przedstawicieli firm.

Krzysztof Omilian, Ceramika Budowlana "Röben" w Środzie Śląskiej:
- Rozpoczęliśmy produkcję nowej dachówki ceramicznej w kolorze ciemnozielonym. Dołączy ona do palety dziewięciu innych kolorów obecnych na rynku. Dachówka po raz pierwszy pokazana została na tegorocznej "Budmie" w Poznaniu. Poza tym przygotowaliśmy dla tych inwestorów, którzy noszą się z zamiarem ocieplenia domu, nowy system płytek elewacyjnych. W jego skład wchodzą cegły dziurawki, kształtki, płytki kątowe.

Przemysław Płaskociński, firma "Knauf" z Warszawy:
- Tegoroczna nowość to tynki akrylowe, które kładzie się na styropianie lub wełnie mineralnej. Poza tym mamy przygotowany system wylewki samopoziomującej, którą wykorzystuje się bezpośrednio na podłożu drewnianym, bez konieczności zrywania np. starych desek.

Marzena Charyszczak, spółka "Styropol" z Biskupca:
- Tegoroczna wiosna to dwa nowe produkty - wodoodporna płyta Hydromax, którą można stosować do izolacji fundamentów oraz do wyłożenia dachów pod ogrody zielone. Na razie jest w produkcji w kolorze białym, niebawem pojawi się barwiona na niebiesko. Drugą nowością jest styroflex, czyli płyta, która służy do akustycznej izolacji stropów.

Sebastian Wybraniec, spółka "Dorken Polska" w Warszawie:
- Specjalizujemy się w produkcji folii na pokrycia dachowe. W tegorocznej ofercie będą dwa nowe produkty - folia Foxx, która stanowi bardzo szczelny podkład pod pokrycia dachowe, oraz folia paroizolacyjna, którą stosuje się od wewnętrznej strony pomieszczeń. Ma ona dwa zastosowania - chroni przed przenikaniem pary wodnej do izolacji oraz działa jak ekran - odbija promieniowanie cieplne do wnętrza.

Andrzej Grenda, firma "Hufgard Tubag" z Jeleniej Góry:
- Mamy w najnowszej ofercie system pod nazwą "Tubag-Trass". Zaprawy, które zwykle są stosowane do murowania i fugowania cegieł, nie chronią murów przed wykwitami solnymi. My do nich dodaliśmy tras, czyli minerał pochodzenia wulkanicznego, który wiąże wolne cząsteczki wapnia. Dzięki temu zwiększyła się wytrzymałość murów i nie występują na nich wykwity.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska