Pojechali, napisali i wygrali

  Pojechali, napisali i wygrali

  Ika

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Dwudziestu laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych będzie miało w tym roku II Liceum Ogólnokształcące w Opolu.
  Tylko w ostatni weekend szkole przybyło dwóch laureatów olimpiady wiedzy o prawach człowieka, jeden laureat olimpiady nautologicznej i aż czterech olimpiady języka niemieckiego.
  Ten ostatni sukces to osiągnięcie Agnieszki Ernst, Kamila Jonczyka, Anny Sonsali i Krystyny Kleiner - wychowanków profesora Martina Kueblera, nauczyciela niemieckiego w opolskiej "dwójce".
  - Niezwykle rzadko się zdarza, by aż tylu uczniów z tej samej szkoły zostało laureatami jednej olimpiady - podkreśla Michał Paterak, dyrektor II LO.
  Największą dumą szkoły jest Łukasz Wieczorek, który w ciągu tygodnia wygrał dwie olimpiady - historyczną i o prawach człowieka (jego sylwetkę prezentujemy na stronie 2). Do obu przygotowywała go profesor Agata Smoleń.
  - To ogromny sukces. Nie słyszałem, by kiedykolwiek w Polsce jakiś uczeń w jednym roku wygrał dwie olimpiady - mówi dyrektor Paterak.
  Tegoroczny wysyp olimpijczyków w opolskiej "dwójce" jest największy w dziejach szkoły. Podobnych wyników nie miało też dotąd żadne inne liceum na Opolszczyźnie. W II LO już się cieszą, że wysoko wywinduje to szkołę w przyszłorocznym ogólnopolskim rankingu szkół średnich.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo