Porażka Stangumu Wawelno w I lidze futsalu

Sebastian Stemplewski
Zawodnicy Stangumu (od lewej): Sławomir Hetmański, grający trener Dariusz Lubczyński i Tomasz Wróblewski. Sebastian Stemplewski
Nasi piłkarze ulegli w Gliwicach miejscowemu Tango 1-5.

Tango Gliwice - Stangum Wawelno 5-1 (1-1)
Bramka dla Stangumu: Maksym (samobójcza)
Stangum: Nolepa - Wróblewski, Hetmański, Grendziak, Lubczyński, Skrzypczyk, Raczyński. Trener Dariusz Lubczyński.

Gospodarze dzięki wygranej zapewnili sobie awans do ekstraklasy. Drużynie Tango wystarczał remis, ale nie pozostawiła wątpliwości, który zespół jest lepszy.

Zespół z Wawelna postawił jednak rywalom twarde warunki. Pierwszy zdobył gola, a do przerwy był remis.
Nasz zespół, który rozgrywki I ligi zakończy najpewniej na 5. miejscu, pojechał jednak do Gliwic w zaledwie siedmioosobowym składzie i to nie było bez wpływu na końcowy wynik. Przy stanie 3-1 dobrą okazję dla gości miał Tomasz Raczyński. Na pięć minut przed końcem Stangum wycofał bramkarza, ale efektu to nie przyniosło. Zamiast gonienia rywala nasza drużyna straciła dwa gole.