Próba nielegalnego przekroczenia granicy w Kamienicy w powiece nyskim. Zatrzymano 20 Ukraińców

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Policjanci z Paczkowa wraz z funkcjonariuszami straży granicznej udaremnili nielegalne przekroczenie granicy grupie 20 osób - 8 kobietom i 12 mężczyznom. To obywatele Ukrainy. Zostali zatrzymani. Grozi im do 3 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Paczkowa otrzymali informacje, że w miejscowości Kamienica może dojść do nielegalnego przekroczenia granicy polsko-czeskiej, przez obywateli Ukrainy.

Tą informacją natychmiast podzielili się z funkcjonariuszami straży granicznej - mówi aspirant Magdalena Skrętkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

W piątek (27 marca) ustalenia policjantów potwierdziły się. Tuż po godzinie 1:00 w nocy, 20 obywateli Ukrainy przekroczyło nielegalnie granicę czesko-polską. To 8 kobiet i 12 mężczyzn.

W Polsce czekało na nich czterech rodaków, którzy mieli ich rozwieść we wskazane miejsca - dodaje Magdalena Skrętkowicz.

Wszyscy zostali zatrzymani. Osobom, które nielegalnie przekroczyły granicę wydano decyzję nakazujacą powrót na Ukrainę i orzeczono wobec nich zakaz wjazdu na terytorium państw Schengen na okres 3 lat.

Z kolei 4 mężczyzn, którzy pomagali swoim rodakom, usłyszało zarzut pomocnictwa w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom.

Oni również otrzymali decyzję nakazującą powrót i orzeczono wobec nich 5-letni zakaz wjazdu na terytorium państw Schengen.

Po zakończonych czynnościach wszyscy zatrzymani obywatele Ukrainy zostali odwiezieni pod konwojem do granicy i przekazani stronie ukraińskiej.

W związku z pandemią koronawirusa na polskich granicach tymczasowo przywrócono kontrole. Zgodnie z obowiązującymi przepisami cudzoziemcy nie mogą wjeżdżać na teren naszego kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska