Puchar Polski futsalistów. Dreman rozgromił, brzeżanie zostali rozgromieni

Dreman Komprachcice-Opole zagra o ćwierćfinał.
Dreman Komprachcice-Opole zagra o ćwierćfinał. Łukasz Baliński
W 1/16 finału Pucharu Polski futsalistów mieliśmy dwie drużyny z Opolszczyzny. O ćwierćfinał powalczy już tylko jedna z nich.

W tym wypadku chodzi o Dremana Opole-Komprachcice, który na wyjeździe ograł Stal Mielec i tym samym sprostał roli faworyta. Wszak podopieczni Jarosława Patałucha to już solidna ekipa z elity, z kolei rywale bronią się teraz przed spadkiem z jej zaplecza.

Tak czy inaczej goście zwyciężyli 8-3, ale takie wynik może być mylący, albowiem długo łatwo nie mieli, gdyż do przerwy prowadzili tylko 3-2. Po zmianie stron jednak już zdecydowanie udowodnili swoją wyższość. Na przestrzeni blisko 200 sekund - między 24 a 27 minutą - zdobyli cztery bramki i było „po zawodach”.

Prawdziwym „katem” mielczan okazał się Siergiej Fill, albowiem połowę trafień Dremana trzeba zapisać na jego konto. Dwa kolejne dołożył Rafał Kilian, a po jednym Alexandr Grigorescu i Ricardo Fernandes.

Odwrotnie było w przypadku Fit-Morning Gredaru Brzeg i faworyzowanego Rekordu Bielsko-Biała. Nasz beniaminek najwyższego szczebla dzielnie walczył u hegemona polskich parkietów. Na dwa szybkie gole miejscowych równie szybko odpowiedział Paweł Boczarski, a potem wynik 2-1 utrzymywał się przez nieco ponad kwadrans od pierwszego gwizdka.

Wtedy to rywale zdobyli bramkę numer trzy, a gdy na przestrzeni kilkunastu sekund przed zejściem do szatni dwa trafienia zanotował Michał Kubik stało się jasne, że jest już po emocjach. Ostatecznie gospodarze rozbili nasz team 13-2! A druga celna próba u brzeżan była autorstwa Williama Tavaresa przy stanie 10-1.

W walce o awans do ćwierćfinału Dreman ugości w najbliższą środę wyżej notowany Clearex Chorzów, który teraz łatwo uporał się z Heiro Rzeszów 8-1. Co ciekawe przedsmakiem tego starcia będzie pojedynek między tymi ekipami o punkty w ramach ekstraklasy, a już wcześniej zaplanowano go na ten weekend.

Warto w tym miejscu odnotować, iż w 1/8 finału Pucharu Polski znalazło się aż 11 ekip z elity, trzy z jej zaplecza oraz jedna ekipa z 2 ligi ligi i jedna „środowiskowa”. Co ciekawe właśnie ta ostatnia czyli Hotel Robert's Port Stare Sady zmierzy się teraz z broniącym trofeum Constractem Lubawa.