Regionalny Puchar Polski. Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów na Opolszczyźnie [WYNIKI + ZDJĘCIA]

3-ligowy Ruch Zdzieszowice nie miał litości dla występującego w klasie okręgowej Wikinga Rodło Opole. Okazał się lepszy aż o siedem trafień. Wiktor Gumiński
Do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim awansowały dziś (4.09) MKS Kluczbork, Ruch Zdzieszowice, Starowice, Agroplon Głuszyna, Chemik Kędzierzyn-Koźle, Orzeł Źlinice oraz Polonia Nysa. We wtorek promocję do najlepszej "ósemki" wywalczyła Stal Brzeg.

We wszystkich meczach 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski padło aż 45 goli, co daje średnią 5,5 bramki na spotkanie. Połowa z tych starć zakończyła się pogromami.

Najmniej litości dla swoich rywali miały ekipy Polonii Nysa i Ruchu Zdzieszowice. Obie zwyciężyły po 7-0.

Szczególnie godne odnotowania jest to w przypadku nysan, ponieważ w ciągu kilku dni zdemolowali oni na wyjeździe tego samego przeciwnika - MKS Gogolin. W sobotnim meczu 4. ligi, Polonia wygrała tam bowiem 6-1. To o tyle ciekawe, że gogolinianie wcześniej w tym sezonie też odnosili same zwycięstwa...

Z kolei Ruch nie dał żadnych szans reprezentantowi klasy okręgowej - Wikingowi Rodło Opole. Smaczkiem tej potyczki był fakt, że aż dwaj gracze zespołu ze Zdzieszowic popisali się hat-trickami. Byli nimi Denis Sotor oraz Marcin Niemczyk.

To jednak wcale nie ci zawodnicy popisali się najbardziej imponującym indywidualnym wyczynem strzeleckim. Palmę pierwszeństwa w tym względzie dzierżył w 1/8 finału Patryk Paczulla z Chemika Kędzierzyn-Koźle. W wygranym 6-0 meczu ze Startem Jełowa zanotował on bowiem aż cztery trafienia.

Tylko minimalnie mniej efektowny triumf odniósł MKS Kluczbork, który nie dał żadnych szans OKS-owi Olesno (5-0). Bohaterem tego spotkania był Kamil Jurasik, autor trzech goli.

Solidarnie, w takim samym stosunku (4-2) zwyciężyli natomiast dwaj inni przedstawiciele Opolszczyzny w 3. lidze. W stoczonym już we wtorek boju, Stal Brzeg okazała się lepsza od Unii Krapkowice. Potem w ich ślady poszły Starowice, pozostawiając w pokonanym polu Skorogoszcz.

Nie wszystkie mecze tej fazy rozgrywek były jednak jednostronne. W dwóch z nich do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była bowiem dogrywka.

Dodatkowe 30 minut oglądaliśmy m.in. w Namysłowie, gdzie doszło do derbów gminy pomiędzy tamtejszym Startem i Agroplonem Głuszyna. Choć zdecydowanym faworytem tej konfrontacji był ten drugi zespół, awans do kolejnej rundy zapewnił mu on dopiero właśnie w dogrywce Damian Czech.

Po 120 minutach walki do ćwierćfinału wszedł też Orzeł Źlinice, który tym samym w pozostałej „ósemce” będzie jedynym przedstawicielem okręgówki. Zwyciężył on 3-2 ze swoim ligowym rywalem - MKS-em Wołczyn.

Spotkania ćwierćfinałowe zostają rozegrane już w 2020 roku, najprawdopodobniej 4 marca. Pary zostaną wyłonione w drodze losowania.