Rowerem przez Opolskie. Trasy rowerowe z wiatrakami w tle. Taki obraz pozostaje w pamięci po przemierzeniu tras rowerowych gminy Wilków

Akcja specjalna Rowerem przez opolskie zrealizowana z Gminą Wilków
Na terenie gminy znajdują się dwie farmy wiatrowe, prowadzące do nich drogi techniczne chętnie wykorzystywane są przez mieszkańców jako trakty rowerowe. W poszukiwaniu malowniczych krajobrazów warto się nimi przejechać.

Nasza trasa rozpoczyna się jednak w samym Wilkowie, dokładnie przy Centrum rekreacji i aktywnego wypoczynku". To niedawno oddane do użytku miejsce spotkań mieszkańców, którzy mogą w tym miejscu korzystać z infrastruktury sportowej.

Następnie odwiedzimy miejscowość Jakubowice, gdzie mieści się Hotel Jakubus. Na terenie o powierzchni ok. 40 ha znajduje się kilka obiektów hotelowych, szkoła jeździecka i jeździecki klub sportowy, park, staw wraz z plażą. Główny budynek hotelu to odrestaurowany, zabytkowy pałac z 1882 roku.

Co ciekawe, cały teren można przejechać rowerem, bowiem funkcjonuje tam wypożyczalnia rowerów.

Ostatnim przystankiem będzie Pągów, gdzie odwiedzimy tamtejszy kościół. Uwagę zwraca przede wszystkim ciekawa konstrukcja świątyni. Kościół jest murowany, ale posiada drewnianą wieżę. Przez wiele wieków, aż do 1945 r., kościół należał do ewangelików.

Sponsor odcinka: Gmina Wilków
Sponsor akcji: BCH CHWALIŃSKI FORD STORE OPOLE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie