reklama

Rozpoczęła się wymiana akcji Elektrowni Opole

EdhZaktualizowano 
12 marca 2012 roku Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wydał postanowienie o wpisie połączenia PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z PGE Elektrownia Opole S.A. Fot. archiwum nto
12 marca 2012 roku Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wydał postanowienie o wpisie połączenia PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z PGE Elektrownia Opole S.A. Fot. archiwum nto
Rozpoczęto proces wymiany akcji PGE Elektrownia Opole na akcje spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Akcjonariusze PGE Elektrownia Opole S.A. powinni zgłaszać się do dowolnego Punktu Obsługi Klientów Centralnego Domu Maklerskiego Pekao S.A. (POK) od 20.04.2012 r., celem otrzymania aktualnego Imiennego Zaświadczenia Depozytowego (IZD), potwierdzającego posiadanie przez akcjonariusza pakietu akcji PGE GiEK S.A. serii C – informuje PGE GiEK.

W ramach Programu Konsolidacji Grupy Kapitałowej PGE, 16 sierpnia 2010 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia spółek z Grupy Kapitałowej PGE działających w obszarze energetyki konwencjonalnej, w tym PGE Elektrownia Opole S.A., podjęły uchwały o połączeniu z PGE Elektrownia Bełchatów S.A. (obecnie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.).

Postępowanie rejestrowe w zakresie połączenia PGE Elektrownia Opole S.A. z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. zostało zawieszone, natomiast rejestracja połączenia pozostałych spółek zakończyła się wydaniem przez Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego postanowienia o wpisie połączenia.

Zobacz: Rozbudowa Elektrowni Opole

Zawieszenie postępowania rejestrowego PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z PGE Elektrownia Opole S.A. było formą zabezpieczenia roszczeń akcjonariuszy skarżących uchwały połączeniowe walnego zgromadzenia PGE Elektrownia Opole S.A.

Wszystkie powództwa o uchylenie uchwały połączeniowej zostały jednak przez Sąd Okręgowy w Opolu oraz Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalone. W jednym przypadku akcjonariusz mniejszościowy złożył skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu oddalającego apelację akcjonariusza.

W następstwie tych rozstrzygnięć oraz po podjęciu zawieszonego postępowania rejestrowego, w dniu 12 marca 2012 roku Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wydał postanowienie o wpisie połączenia PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z PGE Elektrownia Opole S.A.

Jak starać się o akcje?

W celu odbioru w POK Imiennego Zaświadczenia Depozytowego oraz wypłaty dopłaty gotówkowej w przypadkach wymienionych poniżej należy przedstawić następujące dokumenty:

1. Osoba fizyczna:

* ważny dowód osobisty lub ważny paszport,

* w przypadku pełnomocnika osoby fizycznej – pełnomocnictwo dające umocowanie pełnomocnikowi do reprezentowania osoby fizycznej (m.in. do odbioru IZD i dopłaty gotówkowej), ważny dowód osobisty lub ważny paszport.

2. Osoba prawna:

* informacje o Numerze Identyfikacji Podatkowej (NIP) i REGON osoby prawnej, aktualny odpis z właściwego rejestru osoby prawnej,

* w przypadku pełnomocnika osoby prawnej – pełnomocnictwo dające umocowanie pełnomocnikowi do reprezentowania osoby prawnej (m.in. do odbioru IZD i dopłaty gotówkowej), ważny dowód osobisty lub ważny paszport.

3. Spadkobiercy:

* ważny dowód osobisty lub ważny paszport,

* odpis aktu zgonu spadkodawcy,

* prawomocne postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku lub zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia sporządzony przez notariusza,

* w przypadku kilku spadkobierców – prawomocne postanowienie sądu o dziale spadku lub zgodne oświadczenie wszystkich spadkobierców o podziale akcji w umowie o częściowym dziale spadku sporządzonej w formie aktu notarialnego bądź umowę z podpisami notarialnie poświadczonymi lub złożonymi w obecności pracownika CDM Pekao S.A.

4. Gdy akcjonariuszem jest osoba małoletnia:

* oświadczenie przedstawiciela ustawowego (matki lub ojca}, że na dzień odbioru IZD oraz dopłaty gotówkowej nie jest pozbawiony władzy rodzicielskiej lub jego władza rodzicielska nie ulega zawieszeniu, ani nie została ograniczona wobec tego dziecka,

* akt urodzenia dziecka,

* ważny dokument tożsamości przedstawiciela ustawowego,

5. Gdy akcjonariuszem jest osoba ubezwłasnowolniona a:

w jej imieniu odbioru IZD oraz dopłaty gotówkowej dokonuje opiekun/kurator przedstawia:

* ważny dowód osobisty lub ważny paszport,

* dokument potwierdzający umocowanie do wykonywania czynności opiekuna/kuratora

* oświadczenie opiekuna/kuratora, że na dzień odbioru IZD oraz dopłaty gotówkowej sprawuje opiekę/kuratelę.

Postanowienia sądów, akty poświadczenia dziedziczenia oraz umowy winny być przedstawione w oryginale lub poświadczone notarialnie za zgodność z oryginałem.

Akcjonariusze są upoważnieni do działania osobiście lub za pośrednictwem właściwie umocowanego pełnomocnika. Pełnomocnictwo powinno być udzielone w formie pisemnej z podpisem uprawnionego akcjonariusza poświadczonym notarialnie lub przez pracownika CDM Pekao SA lub też w formie aktu notarialnego. Pełnomocnictwo udzielone poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej musi być uwierzytelnione przez polskie przedstawicielstwo dyplomatyczne lub urząd konsularny, chyba że przepisy prawa lub umowy międzynarodowej, której stroną jest Rzeczpospolita Polska, stanowią inaczej. Tekst pełnomocnictwa musi być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język polski. Tekst tłumaczenia przysięgłego powinien zostać załączony do pełnomocnictwa.

W przypadku, gdy akcje stanowią współwłasność kilku osób, do POK powinny zgłosić się współwłaściciele razem lub jeden ze współwłaścicieli z umocowaniem (pełnomocnictwem) do działania w imieniu pozostałych współwłaścicieli.

W przypadku wątpliwości i pytań należy kontaktować się z pracownikami CDM Pekao S.A. pod poniższymi numerami telefonów: 22 856 17 04 lub 22 821 88 55.

60 Sekund Biznesu: Wyczerpuje się imigracja ukraińska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3