Rozwój pod okiem ludzi sukcesu

Materiał informacyjny Politechnika Opolska
W ramach programu „Mentor mix” studenci Politechniki Opolskiej przez pół roku będą współpracować z przedstawicielami różnych branż oraz skorzystają ze specjalistycznych szkoleń.

Adrian Jendryaszek, student automatyki i robotyki, postanowił podzielić swój wolny czas na przygotowanie pracy inżynierskiej oraz pracę z mentorem. – Chciałem spróbować czegoś nowego, rozwinąć się. Liczę, że współpraca z mentorem otworzy mi wiele nowych ścieżek i pozwoli na rozwój kariery – podkreśla Adrian Jendryaszek. – Chciałem poznać ludzi biznesu, dowiedzieć się, jak pokonywali przeszkody, które stanęły im na drodze – mówi Dawid Szmechta, student architektury, a Luiza Staś, studentka wzornictwa przemysłowego, dodaje: To okazja, żeby poznać specjalistów działających w danej branży, poznać historię ich sukcesu.

„Mentor mix” to druga edycja programu mentoringowego na Politechnice Opolskiej, który łączy studentów z ludźmi sukcesu. W ramach programu studenci będą mogli korzystać również ze specjalistycznych szkoleń. – Bardzo nas cieszy, że program zainteresował naszych studentów, zgłosiło się ich więcej niż rok temu. Startujemy także z większą liczbą mentorów, co również jest dla nas bardzo ważne. Mogą oni poznać naszych studentów, ale także zobaczyć, co tworzymy na uczelni z myślą o przedsiębiorcach i biznesie – informuje dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.

– Trzeba wspierać młodych ludzi, pokazywać dobre praktyki, udowadniać, że warto robić coś ciekawego, inspirującego, po prostu warto chcieć. Myślę, że te spotkania pozwolą młodym ludziom zapoznać się z doświadczeniem przedsiębiorców, poznać ich historie, co może być dla nich motywujące do pracy. Moim zdaniem to, jak młodzi ludzie radzą sobie na rynku pracy, w dużej mierze zależy od ich wartości i tego, jak zostali wychowani. Potrzebują dobrych drogowskazów. Na pewno program mentoringowy daje takie możliwości – mówi Agnieszka Żurakowska, manager hotelu Dębowe Wzgórze, dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, która dołączyła do grona mentorów.

- Myślę, że dla młodych ludzi ważny jest dostęp do osób, które mają doświadczenie w pracy w bezpośrednim zarządzaniu. Sam, gdy kończyłem studia, miałem dostęp do osób, które miały doświadczenie zawodowe. To bardzo pomogło w rozwoju mojej kariery. Mam nadzieję, że moje doświadczenie także pomoże któremuś ze studentów, że dzięki temu szybciej rozwinie się na rynku pracy. Tak samo dzieje się w świecie naukowym: profesor opiekuje się doktorem robiącym habilitację, doktor czuwa nad przyszłym magistrantem – zauważa Dariusz Madera, kolejny mentor, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

W gronie mentorów są także: Paula Pszenica, wiceprezes zarządu w Narzędziownia Pszenica Sp. z o.o., Joanna Śnieżek, dyrektor zarządzający w firmie Toyota Szic, Małgorzata Adamska, współwłaścicielka marki Biotika oraz Biotica concept, Andrzej Lepich, prezes zarządu CEO w Alu-Pro Polska Sp. z o.o. oraz prezes zarządu CEO w Fenzi Polska, Łukasz Kwiatkowski, kierownik laboratorium w firmie BETARD oraz Henryk Gajda, kierownikiem oddziału polskiego Grupy Camozzi Automation.

https://www.facebook.com/PolitechnikaOpolska/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska