Ruszyła 86. Wiosenna Konferencja PTK. Ponad 700 uczestników, 180 wykładowców i moderatorów zebrało się w Teatrze Kochanowskiego.

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
W trakcie całego wydarzenia przeprowadzone zostanie w sumie 35 różnych wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów
W trakcie całego wydarzenia przeprowadzone zostanie w sumie 35 różnych wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów Łukasz Biernacki
Można powiedzieć, że na najbliższe dwa dni Opole zostało stolicą polskiej kardiologii. Dziś w mieście rozpoczęła się 86. Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Jubileuszowa XV Konferencja „Kardiologii Polskiej”. Na tę okazję, do Opola przybyły setki lekarzy, naukowców i studentów, którzy będą brać udział w wykładach, warsztatach i panelach dyskusyjnych.

Wydarzenie zorganizowane zostało w opolskim Teatrze Jana Kochanowskiego. Na potrzeby konferencji na korytarzach budynku rozstawiły się liczne stoiska przedstawiające medyczne nowinki technologiczne, a sceny teatru przekształcone zostały w sale wykładowo-warsztatowe.

W trakcie całego wydarzenia przeprowadzone zostanie w sumie 35 różnych wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów prowadzanych przez specjalistów z najlepszych ośrodków medycznych w naszym kraju. Oprócz wiedzy medycznej słuchacze będą mieli okazję zdobyć również wiedzę prawniczą podczas wykładu nt. odpowiedzialności karnej lekarzy.

Na otwarciu konferencji poza uczestnikami obecni byli również liczni przedstawiciele władz państwowych: wiceminister MON Marcin Ociepa, poseł Violetta Porowska, wicewojewoda Tomasz Witkowski i samorządowych: marszałek województwa Andrzej Buła, wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

- Bardzo się cieszę, że ta konferencja odbywa się w Opolu. To oczywiście najlepszy wybór. Jako rodowity opolanin od urodzenia mogę tylko powiedzieć, że to najpiękniejsze miasto na świecie i warto tu przybywać. – mówił w trakcie otwarcia konferencji, Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej - Każdy kto prześledzi skalę inwestycji czynionych w służbę zdrowia i tych, które są przeznaczone podnoszeniu stanu zdrowotnego, kondycji psychofizycznej obywateli dostrzeże ten szczególny wysiłek, który tutaj podejmujemy od wielu lat w województwie opolskim.

86. Wiosenna Konferencja PTK & XV Konferencja „Kardiologii Polskiej” została objęta patronatami honorowymi: Prezydenta Miasta Opola, Marszałka Województwa Opolskiego, Prezesa Agencji Badań Medycznych, Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia i Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej. Wydarzenie potrwa do sobotniego wieczoru.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska