Saltex 4 liga: Olimpia Lewin Brzeski - KS Krasiejów 0-2

Piotr Słupik zdobył efektowną bramkę, a także zaliczył asystę.
Piotr Słupik zdobył efektowną bramkę, a także zaliczył asystę. Sławomir Jakubowski
Goście od siedmiu spotkań na obcych boiskach pozostają bez porażki. Zdobyli w nich aż 19 punktów.

Drużyna beniaminka z Krasie­jowa sezon zaczęła od pięciu wyjazdowych porażek. Gdy już jednak zapłaciła „frycowe”, grając w roli gości pozostaje postrachem dla rywali i pewnie zmierza po utrzymanie. Wygrywając w Lewinie Brzeskim w pełni zrewanżowała się Olimpii za porażkę w rundzie jesiennej. U siebie bowiem przegrała z nią też 0-2. Ekipa z Lewina Brzeskiego jest natomiast w coraz trudniejszym położeniu.

Przyjezdni prowadzenie objli w 15. min po strzale Słupika z 25 metrów. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku bramki gospodarzy. Przed przerwą drugiego gola strzelił Sobota, który dostał prostopadłe podanie od Słupika, który tym samym do efektownej bramki dołożył jeszcze asystę. Jego kolega z zespołu w sytuacji sam na sam nie dał szans Dąbrowskiemu na skuteczną interwencję.

W drugiej połowie gracze Olimpii dążyli do zdobycia kontaktowej bramki. Jednak znacznie bliżej było trzeciego gola dla groźnie kontrującego zespołu z Krasiejowa (okazje mieli choćby: Janoszka dwie, Pawelec oraz Bejm), niż trafienia dla gospodarzy. Wynik już się jednak nie zmienił.

Goście zwycięstwo okupili stratą Kostki, który w pierwszej połowie doznał (nomen omen) urazu kostki. Nie jest on jednak zbyt groźny i nie powinien mu przeszkodzić w kolejnych występach.

- Na początku sezonu nie radziliśmy sobie na wyjazdach, ale teraz mamy już na nich zdobytych więcej punktów niż na własnym stadionie - analizuje grający trener zespołu z Krasiejowa Mateusz Pinkawa. - Sprawdziła się nasza taktyka. Pozwoliliśmy przeciwnikom grać, a sami skupiliśmy się na odbiorze piłki i sprawnie po nim wyprowadzanych akcjach. Po pierwszej połowie losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte. Uważnie graliśmy w defensywie i nie było wielkiego zagrożenia pod naszą bramką. Mamy kolejne ważne punkty.

Olimpia Lewin Brzeski - KS Krasie­jów 0-2 (0-2)

0-1 Słupik - 15., 0-2 Sobota - 42.
Olimpia: Dąbrowski (46. Dudzik) - Adasik, Mo­cz­ko, Stawecki, Buśko (64. Rolka) - R. Mączyński (46. Szymański), Jurek, Maj, Raś - Niemiec (86. Kramczyński), A. Tomaszewski. Trener Grzegorz Urbaniak.
KS Krasiejów: Górecki - S. Kubiciel, R. Mainka, Bonk, Serwuszok - Kostka (25. Pawelec), Pin­kawa (85. Gawin), Wróblewski, Słupik (72. Blo­zik), Sobota - Bejm (75. Janoszka). Trener Mateusz Pinkawa.
Sędziował Rafał Mazański (Nysa). Żółte kartki: Raś, Niemiec - Janoszka. Widzów 100.