Saltex 4 liga: Olimpia Lewin Brzeski - Piast Strzelce Opolskie 0-2

Napastnik Piasta Przemysław Korchut.
Napastnik Piasta Przemysław Korchut. Oliwer Kubus
25 spotkań potrzebował Piast, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zapewnił je drużynie Korchut, ale przy wydatnej pomocy rywali.

Olimpia wiosną ma kłopoty, gra nierówno, a ostatnia porażka 0-7 z OKS-em Olesno była bardzo bolesna. Nic więc dziwnego, że gospodarze chcieli ją odrobić z ostatnim w stawce zespołem ze Strzelec Opolskich. Od początku więc atakowali.

W 9. minucie musiał po raz pierwszy ratować kolegów Popanda, który obronił strzał z 5 metrów Tramsza. Za chwilę po błędzie Krawczyka sam na sam z bramkarzem Piasta znalazł się Paczek, ale i in nie zdołał go pokonać. Także w 28. minucie bohaterem był Popanda, broniąc uderzenie Maja. Goście odpowiedzieli jedynie mocno niecelnym strzałem Mroszczyka.

Wydawało się, że kwestią czasu jest gol dla Olimpii, ale w ostatnim kwadransie pierwszej części jedyną okazję mieli przyjezdni, ale precyzji zabrakło Janczarkowi. W sytuacjach zespół z Lewina Brzeskiego prowadził do przerwy 4-2, ale goli kibice nie zobaczyli. Ten padł nieoczekiwanie w 50. minucie. Sam na sam z bramkarzem wychodził Korchut, ale zwlekał ze strzałem i dogonił go Moczko. Napastnik Piasta wreszcie oddał strzał, a piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.
Bramka uskrzydliła gości, którzy dwa razy składnie zaatakowali, ale strzały Janczarka i Jendryki nie dały efektu. Dużo lepszą szansę mieli rywale, ale znów nie zawiódł Popanda. W 74. minucie znów miejscowi pomogli Korchutowi. W dobrej sytuacji uderzył, a piłka po udzie Moczki i rękach Dudzika wylądowała w siatce. Piast skontrował jeszcze dwa razy, ale rezerwowi Weiss i Sprancel nie zdołali pokonać bramkarza, a zwłaszcza ten drugi powinien to zrobić.

Olimpia Lewin Brzeski - Piast Strzelce Opolskie 0-2 (0-0)
0-1 Korchut - 50., 0-2 Korchut - 74.
Olimpia: Dudzik - Raś, Moczko, Marszałek, Tomaszewski - Niemiec, Maj, Twardowski (80. Wolny), Witkowski (57. Hraca) - Tramsz, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski.
Piast: Popanda - Kozołup, Jys (87. Głuszek), Krawczyk, Mroszczyk - Gembara, Dryk, Jendryka (78. Weiss), Knot - Janczarek, Korchut (88. Sprancel). Trener Marcin Grymel.