Saltex 4 liga. Za nami 19. kolejka. Sprawdź wyniki

Radosław Dembiński zdobył dwa gole dla Starowic.
Radosław Dembiński zdobył dwa gole dla Starowic. Sławomir Jakubowski
W sobotnich meczach nie było większych niespodzianek, a za taką należy uznać jedynie wygraną Startu z Chemikiem.

Namysłowianie, którzy nie pojechali na jeden ze sparingów i sporo było niepokoju pokonali kędzierzynian 2-0, a spotkanie w widowiskowej oprawie oglądało ponad 300 kibiców. Losy meczu rozstrzygnęły się przed przerwą. Chemik mógł się pokusić o coś więcej, ale dwa razy doskonale spisał się w bramce Stasiowski. Po przerwie Startu czekał na kontrę, Chemik miał przewagę, ale wynik się nie zmienił.

Wysoką dyspozycję na starcie wiosny potwierdził MKS Gogolin, który tym razem planowo pokonał Czarnych Otmuchów, a hat tricka ustrzelił Prefeta. Zgodnie z planem i wysoko Stal pokonała z kolei Śląska, choć dwie bramki lider zdobył w końcówce. Kłopotów z Olimpią nie miały też Starowice.

W starciu dwóch zespołów ze środka tabeli wyższość nad Kup wykazał OKS Olesno, natomiast w Lewinie Brzeskim Skalnik zremisował z Małąpanwią. Spory niedosyt pozostał w Krasiejowie. Przy stanie 0-0 Pinkawa nie wykorzystał rzutu karnego. Za to sprytem wykazał się Bawoł i zapewnił wygraną Polonii, w meczu w którym oba zespoły miały po trzy okazje.

Odbudowało się Po-Ra-Wie, które wypunktowało osłabiony moralnie po walkowerze za wygrany mecz TOR Dobrzeń. Dwa gole zdobył Kierdal (Większyce), a także Karabin (TOR). Ten drugi ma już na koncie cztery trafienia wiosną i udział przy golu samobójczym Moczki.

W niedzielę mecz Pogoni ze Spartą.

Wyniki 19. kolejki
Starowice - Olimpia Lewin Brzeski 5-1 (3-0)
1-0 Dembiński - 32., 2-0 Dembiński - 36., 3-0 Łoziński - 44., 4-0 Łoziński - 53., 5-0 Mokrzycki - 77., 5-1 Rolka - 80.

Start Namysłów - Chemik Kędzierzyn-Koźle 2-0 (2-0)
1-0 Sarnowski - 13., 2-0 Drapiewski - 31.

Kup - OKS Olesno 0-2 (0-2)
0-1 Kowalczyk - 28., 0-2 Obaka - 34.,

Skalnik Gracze - Małapanew Ozimek 1-1 (1-1)
1-0 Sierakowski - 12. (karny), 1-1 Jaroszyński - 32.

KS Krasiejów - Polonia Głubczyce 0-1 (0-0)
0-1 Bawoł - 71.

Stal Brzeg - Śląsk Łubniany 4-0 (1-0)
1-0 Gajda - 42., 2-0 Boczarski - 69., 3-0 Gordzielik - 85., 4-0 Kiełbasa - 87.

Czarni Otmuchów - MKS Gogolin 0-5 (0-3)
0-1 Prefeta - 13., 0-2 Kapłon - 19. 0-3 Prefeta - 40., 0-4 Wymysłowski - 64., 0-5 Prefeta - 89.

Po-Ra-Wie Większyce - TOR Dobrzeń Wielki 4-2 (3-0)
1-0 Kierdal - 13., 2-0 Kierdal - 34., 3-0 Jędrzejczyk - 45., 3-1 Karabin - 53. (karny), 4-1 Atroszko - 86., 4-2 Karabin - 87.

Pogoń Prudnik - Sparta Paczków (niedziela)