OPRAC.:
Jacek Czaplewski
od 16 lat
Reprezentacja Polski nie dała rady wygrać meczu z Czechami. Widowisko na PGE Narodowym skończyło się rozczarowującym, bramkowym remisem 1:1. Ten wynik pogrzebał nasze szanse na bezpośredni awans na Euro 2024. Pozostają baraże. Oto skrót najciekawszych akcji meczu Polska - Czechy.

Bramki z meczu Polska - Czechy w eliminacjach Euro 2024

W Warszawie Czesi też na początku zaatakowali i szybko mogli objąć prowadzenie. Już w drugiej minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Michal Sadilek, ale strzelił niecelnie.

Biało-czerwoni nie byli na początku groźni, czeski golkiper musiał jedynie interweniować po niezbyt mocnym strzale Nicoli Zalewskiego.

W 26. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili rywale, ponownie lewą stroną. Tym razem strzał oddał David Doudera, ale Wojciech Szczęsny złapał piłkę.

Niewiele wskazywało na to, że przed przerwą podopieczni Probierza zdobędą bramkę, jednak w 38. minucie kibice „oszaleli” z radości. Po akcji lewą stroną Zalewskiego i zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Piotrowski.

To pierwszy gol 26-letniego pomocnika Łudogorca Razgrad w jego drugim występie w reprezentacji.

Od tego momentu wyraźnie podbudowani piłkarze Probierza ruszyli do jeszcze odważniejszych ataków i defensywa gości kilka razy była w opałach.

Drugą połowę biało-czerwoni mogli zacząć nieco spokojniej, lecz zaczęli... za spokojnie. W 49. minucie był bowiem już remis. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł Tomas Soucek i precyzyjnym strzałem pokonał Szczęsnego.

Ta bramka podziałała mobilizująco na gości, którzy w kolejnych minutach dwukrotnie zagrozili bramce Szczęsnego (niecelne strzały).

W odpowiedzi biało-czerwoni mieli w 78. minucie rzut wolny tuż sprzed pola karnego, ale strzał kapitana Roberta Lewandowskiego obronił Jindrich Stanek.

Do końca tempo meczu było wysokie, akcje szybko przenosiły się z jednego na drugie pole karne. Nieco groźniejsi w swoich poczynaniach byli Czesi, lecz wynik już nie uległ zmianie.

To oznacza koniec szans bezpośredniego awansu dla Polski i konieczność gry w marcowych barażach. Piłkarzy Probierza, choć w piątek zagrali ambitnie i ofiarnie, pożegnały głośne gwizdy...

Bezpośredni awans z tej grupy wywalczyła już Albania, a Czechom wystarczy w poniedziałek remis u siebie z Mołdawią. Biało-czerwoni zagrają we wtorek towarzysko z Łotwą, również na PGE Narodowym. PAP

REPREZENTACJA w GOL24

Najlepsze MEMY o meczu Polska - Czechy. Czym żył internet? Na początku bardzo słabą grą reprezentacji, potem już golem Jakuba Piotrowskiego na 1:0, a także wdzięcznym zdjęciem Michała Probierza, który zapisywał coś w swoim notatniku. Niektóre memy źle się zestrzały, patrząc na to kto trafił do siatki. Gorzej jednak, że Czesi odpowiedzieli po przerwie i znów przeżyliśmy wielkie rozczarowanie... Nie dla nas bezpośredni awans!

MEMY o meczu Polska - Czechy. Drogi pamiętniczku, nie uwierz...