Spóźniony finisz i Odra Brzeg przegrała w Bydgoszczy

Roman Baran
Inna Kochubei (z prawej).
Inna Kochubei (z prawej). Roman Baran
Nasze koszykarki miały już 20 punktów starty do Artego, ale ostatnie pięć minut zagrały znakomicie i przegrały tylko czterema punktami. Szkoda, że tak jak w końcówce nie prezentowały się cały czas.

Artego Bydgoszcz - Odra Brzeg 89:85 (27:16, 23:26, 20:16, 19:27)
Artego: Mowlik 20 (2x3), Taylor 22 (2x3), Koc 9, Szott 17 (1x3), Jimenez 15 oraz Kułaga 2, Szymczak-Górzyńska 4, Kuras, D'Amico.
Odra: Kochubei 26 (4x3), Żyłczyńska 11, Starling 19 (1x3), Daniel 3 (1x3), Ellis 15 oraz Małaszewska 5 (1x3), Buszta 6.

Mecz sąsiadów w tabeli rozpoczęła od dwóch trójek Kochubei i brzeżanki prowadziły 6:2. Wówczas zepsuł się zegar odmierzający czas i dość długo trwała przerwa, która Odrę wybiła chyba z rytmu. Co prawda po trójce Daniel prowadziła 14:13, ale przez kolejne cztery minuty trafiła tylko Starling i Artego wygrywało po pierwszej kwarcie 27:16. Drugą część rozpoczęła od trójki Kochubei (29:21), ale następnie brzeżanki miały kłopoty w ataku, traciły piłkę i pudłowały, a w efekcie pięciu punktów z rzędu Taylor przegrywały już 38:50. Starty przed przerwą odrobiła Kochubei.

W dwóch kolejnych kwartach kłopoty miały najskuteczniejsze w obu ekipach - Taylor (18 pkt po 20. min) i Kochubei (19), ale miejscowa miała wsparcie i zastępstwo. Ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Mowlik i Szott. Za sprawą Amerykanek Odra zdołała dojść na 59:50, ale siedem punktów z rzędu zdobyły bydgoszczanki, a serię zwieńczyła Koc akcją 2+1 i przed ostatnią kwartą brzeżanki traciły 12 punktów. Strata ta wzrosła po rzutach Mowlik i Szott do 20 punktów (83.63).

Na pięć minut przed końcem wynik wydawał się przesądzony, ale Odra się nie poddała. Starling i Ellis doprowadziły do stanu 83:70, a następnie Kochubei trafiła za trzy i było tylko 89:81. 15 sekund przed końcem Ellis trafiła za dwa, Kochubei przechwyciła piłkę, a Starling wykorzystała dwa osobiste. Było 89:85 dla Artego, ale zabrzmiała końcowa syrena.