4-ligowiec z Brzegu to jedyny reprezentant Opolszczyzny, który pozostał w rozgrywkach. W pierwszej rundzie Stal po bardzo dobrym meczu ograła aż 4:0 Unię Skierniewice - 8. zespół w tabeli 3 ligi (grupa 1).
- Czekamy z niecierpliwością na kolejnego rywala. Przed losowaniem pierwszej rundy wewnątrz drużyny stwierdziliśmy, że chcielibyśmy się zmierzyć z jakąś uznaną piłkarską marką. W tej fazie rozgrywek wolny los miały jeszcze między innymi Raków Częstochowa, Legia Warszawa i Lech Poznań, więc może akurat uda się trafić na kogoś z tej trójki? Kogokolwiek jednak by los z nami nie złączył, będziemy starali się jak najmocniej postawić i podejść do czekającej nas potyczki ze stonowaną, pozytywnie rozumianą bezczelnością - powiedział Rafał Brusiło, zawodnik Stali.
Jednym z potencjalnych przeciwników brzeskiego zespołu może być PGE Stal Mielec, która w pierwszej rundzie wygrała 2:1 z Odrą Opole - drugim reprezentantem Opolszczyzny w Fortuna Pucharze Polski na szczeblu centralnym.
Obok wspomnianych już Rakowa, Legii, Lecha i Stali, brzeżanie mogą się zmierzyć również z:
- Podbeskidziem Bielsko-Biała
- Stalą Rzeszów
- Widzewem Łódź
- Puszczą Niepołomice
- Koroną Kielce
- ŁKS-em Łódź
- Zagłębiem Lubin
- Stalą Stalowa Wola
- Cariną Gubin
- Legią II Warszawa
- Wartą Poznań
- Górnikiem Zabrze
- Zagłębiem Sosnowiec
- Zawiszą Bydgoszcz
- Wisłą Puławy
- Piastem Gliwice
- Cracovią
- Polonią Warszawa
- Jagiellonią Białystok
- Arką Gdynia
- Garbarnią Kraków
- Resovią
- GKS-em Tychy
- Bruk-Betem Termalica Nieciecza
- Wisłą Kraków
- Polonią Bytom
Niezależnie od tego, kto będzie przeciwnikiem Stali, na pewno mecz 1/16 finału (ramowo zaplanowany na 1 listopada) zagra ona znowu u siebie. Ekipa z Brzegu jest bowiem jedyną wśród pozostałych w grze drużyn, która występuje niżej niż na 3-ligowym szczeblu.

Tomasz Pawlak - Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?